100 bin lira masraf yapıp tamir etti!

Muğla Ortaca'da bir oto tamircisi, hurdaya terk edilmiş klasik otomobilleri topladıktan ve 100 bin liraya kadar masraf yaparak tamir ettikten sonra satıyor.

100 bin lira masraf yapıp tamir etti!

Küçük yaşlarından bu yana Ortaca'da oto tamirciliği yapan Mahmut Çiriş, ömürlerini tamamladıktan sonra sahipleri tarafından terk edilen klasik otomobilleri Türkiye'yi dolaşarak satın alıyor. Çiriş, ilçeye getirdiği otomobilleri Muğla-Fethiye karayolunun Kocabel mevkisinde 6 dönüm arazide kurduğu Amerikan Oto Pazarı ve Tamirhanesi'nde sergileyerek meraklılarının beğenisine sunuyor.

1/ 12
100 bin lira masraf yapıp tamir etti!

Neredeyse hurda hale gelmiş 50-60 yıllık Pontiac, Chevrolet, Cadillac, Mercedes ve Ford marka klasik otomobiller, ziyaret edenlerin beğendiğini satın almasının ardından Çiriş tarafından aslına uygun olarak yenilenmeye başlanıyor.

2/ 12
100 bin lira masraf yapıp tamir etti!

Müşterinin isteğine göre kaporta, boya, döşeme, elektrik ve mekanik bölümleri ilk günkü hallerine kavuşturulan araçlara marka, model ve yaşına göre 30 ila 100 bin lira arasında masraf yapılıyor.

Çiriş, yaptığı açıklamada, Türkiye genelinde kent kent gezerek eski otomobilleri topladığını söyledi.

3/ 12
100 bin lira masraf yapıp tamir etti!

Durumuna göre 5 ila 15 bin lira arasında satın alarak tamirhanesine getirdiği klasik otomobilleri tamirhanesinde meraklılarının beğenisine sunduğunu anlatan Çiriş, ziyaret edenlerin istediği otomobili seçip aslına uygun olarak yenilenmesini istediklerin kaydetti.

4/ 12