20 TL'ye İstanbul'da ne yapılabilir?

20 TL'ye İstanbul'da ne yapılabilir?

20 TL'ye İstanbul'da ne yapılabilir?

Hayat pahalı, İstanbul desen daha da pahalı… Cebimde fazla param yoksa kapıdan dışarı çıkmam, oturur evde dizimi seyrederim diyorsan okumaya devam et. Çünkü sana öğrencilik günlerindeki yaratıcılığa taş çıkartacak fikirlerle geliyoruz. Ücretsiz müze günlerinden, ucuz alışveriş mekanlarına, keyifli yürüyüş rotalarından, uygun esnaf lokantalarına İstanbul’da 20 TL’ye yapabileceğin 40 farklı öneri karşında!

1/ 32
20 TL'ye İstanbul'da ne yapılabilir?

1.Müzelerin ücretsiz günlerini yakala!

İstanbul’un önemli müzeleri, ziyareti arttırmak için haftanın bir günü ücretsiz desem? Evet yanlış okumadın, İstanbul Modern Sanat Müzesi’ni her Perşembe, Pera Müzesi’ni her Cuma, Sabancı Müzesi’ni ise her Çarşamba ücretsiz gezebilirsin. İstediğini seç beğen al! Sonra da cebindeki 20 TL ile müze mağazasından şahane bir hatıra satın al kendine. Müze mağazalarında 10 – 20 TL fiyat aralığında eser posterleri, defter, kupa, bez çanta, magnet gibi ürünler bulabilirsin.

2/ 32
20 TL'ye İstanbul'da ne yapılabilir?

2.Simit ve Gazoz Eşliğinde Karaköy’den Eminönü’ne Galata Köprüsü’nden Yürüyüş

Tarihi yarımada deyince akan sular durur… Her zaman keşfedecek, fotoğraflayacak güzel şeyler bulunur bu civarlarda. Güneşli bir günü yakala, al eline fotoğraf makineni, Karaköy’den yürüyüşe geç. Galata köprüsü boyunca “Bir İstanbul Klasiği” olabilecek her şeyi fotoğrafla. Karnın acıkınca da Niğde Gazozu ve simit, biraz daha lükse kaçmak istersen köprü altında balık ekmek… Daha ne olsun!

3/ 32
20 TL'ye İstanbul'da ne yapılabilir?

3. Mısır Çarşısı’ndan Tahtakale’ye alışveriş

Çeşit çeşit baharat, kuruyemiş, kahve, kahvaltılık, züccaciye, kozmetik, dekorasyon malzemesi… Evinin ya da senin ihtiyacın olan birçok şey var bu rotada. Gitmişken mutlaka almayı unutmaman gereken şey ise tabi ki Kurukahveci Mehmet Efendi’den taze çekilmiş kahve. 100 gr.’lık paketler 3 TL.

4/ 32