2014 yılını unutulmaz kılacak 54 sebep

2014 yılını unutulmaz kılacak 54 sebep

2014 yılını unutulmaz kılacak 54 sebep

365 gün, 8 bin 766 saat, 525 bin 960 dakika... Her anını dolu dolu yaşadığımız koca bir sene. Peki gelecekte onu nasıl hatırlayacağız? Neler silinip, neler aklımızda kalacak? Hürriyet Pazar, konusunda uzman kişileri, editörlerini, interneti ve hatta Instagram’ı seferber etti, yıllar sonra bile ‘2014’ dendiğinde akla gelecek, insan, eser ve olayları derledi. İşte gastronomiden televizyona, dizilerden modaya, konserlerden kitaplara bitmekte olan yılın en iyileri...

1/ 74
2014 yılını unutulmaz kılacak 54 sebep

YILIN MODELİ 1 NUMARA:
FİDAN MARTINOVİÇ

SEÇENLER:
- Moda yazarı Sibel Arna
- Moda yazarı Ece Sükan
- Moda yazarı Başak Dizer
- Moda yazarı Aslı Barış

Bu yılın en çok ses getiren mankeni 22 yaşındaki Fidan, ilk kapak çekimini Amerikan Obvious dergisine yaptı. Elle, Harper’s Bazaar ve Marie Claire dergilerinde yer aldı. Son olarak Milano’da bir ajansla da anlaştı. Türkiye’nin uluslararası ilk top modeli olma yolunda hızla ilerliyor.

2/ 74
2014 yılını unutulmaz kılacak 54 sebep

YILIN MODELİ 2 NUMARA: DOĞA BURSALI

O, geçen sezon moda haftasında yer alan bir elin parmaklarını geçmeyen Türk modellerinin en başarılısı. Çocukluğundan beri ritmik jimnastik yapan Doğa aslında Çanakkaleli. İstanbul’a yoga ve pilates konusunda eğitim almak için gelmiş. Hedefi yurtdışı. Hatta Paris’te bir ajansa kaydolmak üzere. Sibel Arna’ya göre Bursalı, önümüzdeki yıl çok konuşulacak.

3/ 74
2014 yılını unutulmaz kılacak 54 sebep

YILIN MODELİ 3 NUMARA: AHU AĞIRBAŞ

Ahu’nun da bu yıl Türkiye’deki ikinci senesi. Londra’da doğdu büyüdü, orada yatırım ve finansal risk yönetimi okudu. Neredeyse beşikten beri çalışıyor: 3 yaşından beri reklam kampanyaları için modellik yaptı. Türkiye’de kariyerine Best Model yarışmasına katılarak başladı. Bu yıl İstanbul Fashion Week’te altı defileye çıkan Ahu oyunculuk eğitimi de alıyor.

4/ 74