21 Aralıkta yaşanmayacaklar

21 Aralıkta yaşanmayacaklar

Bazı insanlar, hatta milyonlarcası, 21 Aralık günü Dünya’nın sonunun geleceğine inanıyor. Ancak böyle bir şey yaşanması beklenmiyor. Hatta ABD Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA), bundan o kadar emin ki, 22 Aralık günü yayımlanmak üzere, ‘Neden Dün Dünya Yok Olmadı’ başlıklı bir yazı hazırladı.

1/ 21
21 Aralıkta yaşanmayacaklar

Güneş tüm insanlığı yok edecek
Kıyamet hikayeleri yayanların pek bilmediği bir konu, Güneş’in faaliyetlerinin her 11 yılda bir en yüksek değere çıkması ve yeniden normale dönmesi. Güneş döngüsü denilen bu süreçte, Güneş’in faaliyetleri ve yüzeyindeki karadeliklerin sayısında değişim gözlemleniyor. Güneş fırtınaları ve patlamalar artıyor.

2/ 21
21 Aralıkta yaşanmayacaklar

Bu patlamaların yaydığı elektromanyetik parçalar, Dünya’nın atmosferine ulaşarak, telekomünikasyon ağını etkileyebiliyor. Bu kozmik parçalar aynı zamanda Kuzey Işıkları olarak bilinen doğa olayına neden oluyor.

3/ 21
21 Aralıkta yaşanmayacaklar

21 Aralık’ta Dünya’yı kızartacak bir Güneş patlaması beklenmiyor. Kasım ayında Maya kehaneti hakkında yapılan bir panele katılan NASA’da görevli atmosfer bilimcisi Lika Guhathakurta, Dünya’yı ciddi ölçüde etkileyecek bir Güneş fırtınası beklemediklerini söyledi.

4/ 21