Aldatıldığınızı nasıl anlarsınız?

Aldatıldığınızı nasıl anlarsınız?

Sevgilinin veya eşin haberi olmadan bir başkasıyla fiziksel ve duygusal anlamda yakınlık kurmaya ya da çeşitli paylaşımlarda bulunmaya 'aldatma' denir. Peki bir insan aldatıldığını anlayabilir mi? Aldatan kişi geride nasıl izler bırakır? Bular nasıl ortaya çıkar? İşte bu soruların cevapları ve aldatmayı gösteren önemli işaretler...

 

1/ 13
Aldatıldığınızı nasıl anlarsınız?

1- BİRDEN DUYARLI HALE GELMİŞSE

Daha önce istekleriniz karşısında duyarsız davranan sevgiliniz ya da eşiniz birden bire her istediğinizi yapar hale gelmişse..."Sevgililer Günü"nde bile hediye almayan, doğum gününüzü, evlilik yıldönümünüzü, tanışma yıldönümünüzü unutan kişi, durup dururken size hediyeler almaya, çiçekler göndermeye başlamışsa, bu ani duyarlılığın altında yaptığı şeyin üzerini kapatma ve biraz olsun vicdan azabından kurtulma isteği vardır.

2/ 13
Aldatıldığınızı nasıl anlarsınız?

2- DURUP DURURKEN KAVGA ÇIKARIYORSA

Hemen her konuda sinirleniyor, parlıyor, incir çekirdeğini bile doldurmayacak sebeplerden dolayı kavga çıkarıyorsa... Sürekli depresyondaymış gibi bir tavır içindeyse, oflayıp pufluyorsa, mutsuz olduğundan dem vuruyorsa... Çeşitli bahaneler öne sürerek sizinle daha az vakit geçirmeye başlamışsa, sizinle vakit geçirirken de bir an önce bitmesi için uğraşıyorsa, randevuları da sudan sebeplerle ekmeye başlamışsa muhtemelen hayatında bir kişi daha vardır.

3/ 13
Aldatıldığınızı nasıl anlarsınız?

3- BEĞENİLERİ ANİDEN DEĞİŞMİŞSE

Dinlemekten nefret ettiği müzikleri dinlemeye, asla izlemediği türde filmleri izlemeye başlamışsa, hobileri değişmişse, spor olarak sadece evin içinde birkaç adım atarken birden spor salonlarının müdavimi olmuşsa, hiç özen göstermediği kişisel bakımı konusunda vakit harcamaya başlamışsa bunu sizin için değil bir başkası için yapma olasılığı çok yüksektir. Bir de kendini sürekli övmeye, sizi de aşağılamaya başlamışsa aldatılıyor olma olasılığınız yüksektir.

4/ 13