Anneden yavrusuna av eğitimi

Anneden yavrusuna av eğitimi

ANNE DOKUNUŞU Legadema henüz birkaç günlükken, annesi olabildiğince onunla birlikte kalmaya özen gösterdi. Her ne kadar leoparlar şaşırtıcı bir çabuklukla bağımsızlaşsalar da, bu ilk günler her yavru hayvan için annesinin kokusunu ve görünüşünü kapması açısından hayati bir önem taşır. Leoparların yalnız yaşayan kediler olduğunu daha ilk görüşte sezebiliyorsunuz.

1/ 39
Anneden yavrusuna av eğitimi

AĞAÇ EV Legadema on günlükken Botsvana'nın Moremi Av Rezervi'nde dev bir Kigelia africana ağacının içindeki karmaşık tünelleri buldu. Burası dolaşmanın keyif vereceği bir harikalar diyarı olduğu gibi, anneden bağımsızlaşmanın ilk evrelerinde denemelere girişmek için de güvenli bir yerdi.

2/ 39
Anneden yavrusuna av eğitimi

KEDİ YÜRÜYÜŞÜ Legadema, Mombo'da annesiyle devriye gezip avlanırken annesinin hareketlerini taklit ediyordu. Bazen iki kardeş gibi birbirleriyle oynayan anne ve yavru ilk yılda güçlü bir bağ kurdu.

3/ 39
Anneden yavrusuna av eğitimi

PAÇAYI ZOR KULLANMAK Yaklaşık 20 metre yükseklikteki şakalaşmanın ardından anne, yavruyu aşağı düşmekten kurtarmaya ve dala çıkmasını sağlamaya çabalıyor. Bu, sadece diş, pençe ve azimle donanmış bir canlı için tehlikeli bir hareket.

4/ 39