Arzu film arşivinden Türk sineması

Arzu film arşivinden Türk sineması

Arzu film arşivinden Türk sineması

NE FİLMLERDİ ONLAR!

Türk sinemasının efsane yönetmenlerinden Ertem Eğilmez'in kurduğu Arzu Film, 1964 yılından bu yana Yeşilçam'a damgasını vurdu.

İlk dönemlerinde popüler aşk filmlerine imza atan Arzu Film, 1970'lerden itibaren de güldürü unsurları ağırlıklı aile filmleri ile ön plana çıktı. Hababam Sınıfı serisi başta olmak üzere birçok filmde Arzu Film imzası var.

Bu efsane şirketin Intagram hesabı da sosyal medyanın arşivi gibi. Hesabı yönetenler, o döneme göndermeler yapan esprili notlar eşliğinde unutulmaz filmlerden fotoğraflar paylaşıyor.

İşte Arzu Film arşivinden seçilen o unutulmaz fotoğraflar.

1/ 31
Arzu film arşivinden Türk sineması

Arkada duran mavili de "İlyas Salman"mış.. Güzel komik bir sahneydi bu!... Hürrem rolünde Perran Kutman ve Şener Şen öne çıkar bu seride!... Bu kostümler elbette durmuyor çünkü kiralıktı!... Ama diktirip bu tipleri sergiye koymak da fayda olacaktır!..Çok sempatik bir mehteran!...

2/ 31
Arzu film arşivinden Türk sineması

Saf temiz ama salak-daha salak-en salak!..Bu bir formül..Dump and dumper!.. O kadar iyi kalplidirler ki finalde işleri rast gider ve olayı çözen olur hatta takdir görürler!..Süt kardeşlerde madalya bile takılır hatta!.. Formül dünyanın uyguladığı bir formül belki ama bu kadar inandırıcı bu kadar sempatik başka bir ekip yok dünyada, olmadıda başka!... Yerleri asla dolmayacak ustalar asla yerleri dolmayacak filmler ürettiler!..Sevgi ve saygılarımızla "Sabanoğlu Şaban"

3/ 31
Arzu film arşivinden Türk sineması

Güzel sahnedir!...Canım Adile Naşit ya!.. Çok erken ayrıldı..Çok özlüyor insan!.Nurlar içinde yatsın!... Film'in adını söylemeyince soranlar oluyor, söylemiyorum...

4/ 31