Atlarla gezip kaşık kaşık yediler !

Erzurum'da bir grup arkadaş, atlarla gezintiye çıkıp karın üstüne pekmez dökerek yediler.

Atlarla gezip kaşık kaşık yediler !

Erzurum'un Oltu ilçesinde Atatürk Orman Çiftliği'ne giden bir grup arkadaş, atlarıyla yaptığı yolculuğun ardından karın üzerinde dut pekmezi yedi. İlçe merkezinde kar kalmadığı için çiftliğe geldiklerini söyleyen kişiler, baharı aratmayan havada karlı pekmez yeme keyfini yaşadı.

1/ 6
Atlarla gezip kaşık kaşık yediler !

Bir sonraki kışa kadar kar göremeyecekleri için son kış günlerini değerlendirmek istediklerini söyleyen Oltu sakinleri, tabiatın güzelliklerinden yararlanırken bir yandan da yaptıkları gezi sayesinde atlarının hareket ederek hamlığını üzerinden attığını söyledi.

Havanın ısınmaya başladığı Oltu'da, bir grup arkadaş, ilçe merkezinde kar kalmadığı için 'karlı pekmez' yemek amacıyla atlarıyla yola çıktı. 5 kilometre uzaklıktaki Atatürk Orman Çiftliği'ne ulaşan Oltulu arkadaşlar, yanlarında taşıdıkları dut pekmezini kara döktü.

2/ 6
Atlarla gezip kaşık kaşık yediler !

Karla pekmezi karıştıran arkadaşlar, kaşıklarıyla yemeye başladı. Tabiatın güzelliklerinden yararlanmak için bu etkinliği yapmaya karar verdiklerini anlatan Yavuz Türkoğlu, şunları söyledi:

3/ 6
Atlarla gezip kaşık kaşık yediler !

"Oltu'ya artık kar, bir dahaki kış sezonunda yağar. Biz de arkadaşlarla bu sezonun son günlerinde 'karlı pekmez' yemek için yollara düştük"

4/ 6