Bankanızın asla yapmayacağı 10 şey

Bankanızın asla yapmayacağı 10 şey

Bankanızın asla yapmayacağı 10 şey

Mesajla sizin, siz olduğunuzu doğrulamak için bilgilerinizin istenmesi - Bankalar kesinlikle mesaj yoluyla bilgilerinizi doğrulamanızı veya şifrenizi göndermenizi istemez. Ayrıca bankalar, uygulamalarını bu şekilde güncellemezler. Mesaj yoluyla gelen linklere tıklamayın ve gelen mesajdaki herhangi bir numarayı aramayın. Onun yerine bankanızın normal numarasını arayın.

1/ 11
Bankanızın asla yapmayacağı 10 şey

Banka hesabınızın kendisini silmemesi için 24 saat sürenizin olduğunun söylenmesi - Zaman sınırlaması olan bütün mesajlara çok şüpheli yaklaşılmalıdır. Siber suçlular hızlı çalışmak zorundadırlar. Çünkü web siteleri işaretlenebilir, bloke edilebilir veya hızlıca kapatılabilir. O nedenle düşünmeden tıklamanızı sağlamaları gerekir. Bankalarsa sadece iletişime geçmenizi bekler, genellikle zaman sınırlaması belirlemezler.

2/ 11
Bankanızın asla yapmayacağı 10 şey

Bankacılık uygulamanızın yeni bir sürümünü içeren link yollanması - Örneğin, ESET tarafından keşfedilen bankacılık truva atı Hesperbot, kullanıcıların cep telefonu numaralarını girmelerini isteyen kötü amaçlı bir web sayfası kullanıyor. Bankanız uygulamalarını bu şekilde paylaşmaz. Onun yerine resmi uygulama mağazalarından indirerek uygulamanızın güncel olmasını sağlar. Ayrıca yeni sürümlerle ilgili link de paylaşmaz.

3/ 11
Bankanızın asla yapmayacağı 10 şey

E-postada kısaltılmış bir web adresi (URL adresi) kullanılması - Siber suçlular, sözde bankanızdan gelen e-postadaki zararlı web sayfalarının daha gerçek görünmesini sağlamak için çeşitli numaralar kullanırlar. Bunların en basitlerinden biri URL kısaltma servisleridir. Bankanızdan e-posta veya kısa mesaj yoluyla gelen kısa linklere asla tıklamayın. Onun yerine bankanızın her zaman kullandığınız web sitesine gidin (her zaman kullandığınız URL adresinden) veya e-postadaki numaradan değil resmi numarasından bankanızı arayın.

4/ 11