Bir garip genelev...

Bir garip genelev...

Seks İşçiliği Müzesi Bu seks işçiliği müzesinin aslında çağrıştırdığı anlamdan farklı bir içeriği var2014 yılında Amsterdam'da açılan Seks İşçileri Müzesi, insanı karmaşık duygulara sürüklüyor. Seks işçilerinin yaşam şartlarını ziyaretçilere göstermek isteyen müze, bu zor hayattan da ufak kesitler sunuyor. Müzenin kuruluş amacı ise turistleri seks işçilerine karşı eğitmek... Onedio

1/ 102
Bir garip genelev...

Dışarıdan Kırmızı Fener Sokağı'na ait herhangi bir genelev gibi görünen bu yapı, içeri girince insanı bambaşka duygulara sürüklüyorGirişte bulunan bu fotoğraf oldukça gerçekçi.

2/ 102
Bir garip genelev...

Seks işçilerinin hangi koşullarda çalıştığını göstermek için kurulan bu müze, ziyaretçileri derin bir empati duygusuyla baş başa bırakıyorVitrinde kendini teşhir ederek müşteri çekmeye çalışan seks işçilerinin yerinde bu kez ziyaretçiler var.

3/ 102
Bir garip genelev...

İnsanlar camekanda duran seks işçilerine dışarıdan böyle bakıyor evet ama herkes o kadar da saygılı değilKadınların en önemli şikayetlerinden birisi de turistler tarafından fotoğraflarının çekilmesi. Çünkü onların da kendilerine ait bir hayatları ve aileleri var. Deşifre olmak istememeleri en doğal hakları.

4/ 102