Bu eserler savaştan çıktı!

Ünlü sanatçıların Ukrayna'ya destek amaçlı yaptıkları çalışmalar inanılmaz eserler doğurdu

Bu eserler savaştan çıktı!


Ünlü sanatçıların Ukrayna'ya destek amaçlı yaptıkları çalışmalar inanılmaz eserler doğurdu. 'Her şey sanattır' anlayışını bir kenara bırakan sanatçılar, 'Her şey siyaset' anlayışı ve Ukrayna'da yaşanan olaylara dair duygularını ön plana alarak sanatı aktivizmde kullandılar.
 

1/ 13
Bu eserler savaştan çıktı!


Herkesi aydınlatmak için yola çıkan siyasi sanatçıların Ukrayna'da gelinen noktaya dikkat çekmek ve Kiev'de yaşananları protesto etmek amaçlı yaptıkları çalışmaları Kadygrob & Taylor Çağdaş Sanat Platformu yürütüyor.
 

2/ 13
Bu eserler savaştan çıktı!


Aralarında ressam, fotoğrafçı, video sanatçısı, grafik tasarımcı, sokak sanatçıları ve destek sağlamaya çalışan amatörler de var.
 

3/ 13
Bu eserler savaştan çıktı!


Grup konuyla ilgili açıklamasında; 'Demokrasi yanlısı protestoları ve ülkenin karşı karşıya kaldığı saldırganlık ve Rusya'nın ani işgal planları medyanın yetersiz ve yanlı aktarımıyla baskı ve şiddet alanını arttırıyor' cümlelerini kullandı ve 'Biz dünyanın herhangi bir yerinden gelen sanatçılar ve kültür çalışanlarıyız. Barış ve özgürlük ortamının sağlanması ve yaratılması için ilgi çekmek istiyoruz' şeklinde açıklama yaptı. İşte o sanatçılar ve eserleri...
 

4/ 13