Bu evde bir terslik var!

Moskova'da inşa edilen çatısı zemin, zemini tavan olan "ters ev"e gelen ziyaretçiler, keyifli anlar yaşarken bir anlık algılama sorunuyla da karşılaşıyor

Bu evde bir terslik var!

Moskova’daki bir fuar alanında sergilenen evin sadece dış görünüşü değil, tuvaletinden kapı önündeki arabasına kadar her şeyi alışılagelmişten çok farklı düzenlenmiş. Ters evin çatısı, balkonu, mutfağı, tuvaleti ve kapı önünde duran arabası bile baş aşağı duruyor. Çatısı zemin, zemini tavan olan ters eve gelen ziyaretçiler, keyifli anlar yaşarken bir anlık algılama sorunuyla da karşılaşıyorlar.

1/ 11
Bu evde bir terslik var!

İki katlı Avrupa tarzında tasarlanan evin alt katında iki oda tuvalet ve mutfak, üstte ise çatı katı bulunuyor. Ancak evde her şey ters olduğu için ikinci kat zeminde, birinci kat ise üstte yer alıyor.

2/ 11
Bu evde bir terslik var!

'BU EV İNSAN DOĞASINA AYKIRI'
Sıra dışı evi gezmeye gelen Sergey isimli Rus, ters evin dizaynını çok beğendiğini belirterek düşüncesini "İlk başta algılamakta zorluk çektim ama çok güzel tasarlanmış" ifadeleriyle aktardı.

3/ 11
Bu evde bir terslik var!

Evin dış gürünüşündeki farklılık dolayısıyla merak ettiklerini dile getiren bir çift de "Dışarıdan çok ilginç görünüyor. İçeri ilk adım attığımızda her şeyin ters olduğunu gördük. İnsanın her zaman karşılaşabileceği bir manzara değil. Çok keyifli" düşüncesini paylaştıklarını dile getirdiler.

4/ 11