Bu evde bir terslik var

Bu evde bir terslik var

Bu evde bir terslik var

Antalya Kundu'da Türkiye'nin ilk, dünyanın 13'üncü ters evi ziyaretçi akınına uğruyor. 1'i Rus 3 girişimcinin açtığı ters ev, 15 lira ücretle ziyaret ediliyor.

1/ 15
Bu evde bir terslik var

Muratpaşa'nın Güzeloba Mahallesi'nde 300 metrekarelik arazi içine 85 metrekare inşa edilen ters ev, açılışının ardından ziyaretçilerini ağırlamaya başladı. Fotoğraf tutkunları başta olmak üzere ters evin iç mimarisini merek edenler, evi görmeye geliyor. Mimari açıdan marjinal olarak adlandırılan ters evden Türkiye'de 1 tane, dünyada ise 13 tane bulunuyor.

2/ 15
Bu evde bir terslik var

Türk ortaklar Kaan Karahan ve Görkem Cantürk ile Rus ortak Tanya Makarova'nın projesinin, normal bir evin 2 katı maliyetle yaşama geçirildiği belirtildi. Yılda 200 bin kişinin ziyaret etmesi beklenen ters eve giriş ücreti 15 lira olarak belirlendi. Ters ev, her gün 09.00-20.00 saatleri arasında geziliyor.

3/ 15
Bu evde bir terslik var

Projenin ortaklarından Kaan Karahan, "Rusya'daki bir arkadaşımız 'Antalya'da her şey var ters ev yok' diyerek bize böyle bir ev yapmayı teklif etti. 1 yıllık çalışmadan sonra bu projeyi gerçekleştirdik. Arkadan verilmiş 25 derecelik açı, evin girişinde baş dönmesi yaşanıyor. Bu evde tavan ve çatı yerde, yerde olması gerekenler ise havada" dedi.

4/ 15