Bu fikirler sahiplerini trilyoner yaptı !

Ortaya çıkardıkları fikirler onları trilyoner yaptı.

Bu fikirler sahiplerini trilyoner yaptı !

Hayatlarında karşılarına çıkan ufak aksilikler sonucu ortaya çıkardıkları fikirler onları trilyoner yaptı.İşte sahiplerini trilyoner yapan fikirler!

1/ 11
Bu fikirler sahiplerini trilyoner yaptı !

Kleenex ıslak mendil 1924’de, Kleenex marka yüz mendili ilk defa piyasaya çıktı. Kleenex kağıt mendili yüz kremi temizleyicisi olarak icat edilmiştir. İlk reklamlarda Kleenex Hollywood makyaj departmanlarına yönelikti ve sinema yıldızlarının tavsiyelerini içeriyordu. 1926’da, ürünlerini kullanıp atılabilir mendil olarak kullandığını belirten müşteri mektupları Kleenex’in üreticisi Kimberly-Clark Corporation’ın ilgisini uyandırdı. Illinois gazetesi Peoria’da bir test yürütüldü. Kleenex’in iki ana kullanımını belirten ilanlar yayınlandı; yüz temizleyicisi olarak veya burun temizlemek için atılabilir mendil olarak. Okuyuculardan fikirlerini bildirmeleri istendi. Sonuçlar kullanıcıların %60’ının Kleenex’in burun temizlemek için kullanıldığını gösterdi. 1930 olduğunda, Kimberly-Clark Kleenex’in ilanlarını değiştirdi ve satışlar ikiye katlandı.

2/ 11
Bu fikirler sahiplerini trilyoner yaptı !

Post-İt ABD’li kimyager Spencer Silver, 1960’li yıllarda çok güçlü bir yapıştırıcı (uhu) ,icat etmek için yaptığı çalışmasında başarısız oldu. Bunun yerine daha zayıf bir yapıştırıcı yaptı. Bir arkadaşı bu yapıştırıcıyı İncil’de bazı sayfaları ayırmak için geçici olarak koyduğu kağıtları sabitlemek için kullanmaya başlayınca post-it fikri doğdu. Post-it ilk olarak 1980’li yıllarda pazarlanmaya başlandı.

3/ 11
Bu fikirler sahiplerini trilyoner yaptı !

Spanx korseleri Ofiste giymek için bacağı nemlendirmeyen bir çorap arayışı onu zengin yaptı... Ofiste giymek için bacağı nemlendirmeyen bir çorap arayışı bugün ABD’li Sara Blakley’ye (41) “Dünyanın kendi çabalarıyla zengin olan en genç kadını” ünvanını kazandırdı. Modern dönemin kadınları için her zaman çok önemli olduğu halde çözümsüz kalan toplayıcı ve görünmez çorap korseleri geliştiren Blakley, bugün 1 milyar dolar ciro yapan dev bir şirketin sahibi. Forbes dergisinin “2012’nin Milyarderleri” özel baskısına kapak olan Blakley’nin, etkileyici hikayesine geniş yer verildi. 153’üncü sırada bulunan Blakley’yi bu listeye taşıyan ise ne bir şirket ne bir reklam ne de bir yatırımdı. Ülkede dolaşarak istediği türden çorabı dikebilecek fabrika aramaya başlayan Blakley, fikir ve marka hakları konusunda da yine kimseden yardım almadan hareket etti. Akılda kalması kolay olduğu için markasına “Spanx” ismini uygun bulan Blakley, pazarlama teknikleri ve logo hazırlamayı da internet üzerinden öğrendi.

4/ 11