Bu filmler çok tartışıldı

Sansasyon yaratan sahneleriyle bu filmler çok tartışıldı

Bu filmler çok tartışıldı

BAZILARI GÖSTERİME BİLE GİRMEDİ AMA...

Filmlerin vazgeçilmez unsuru olan aşk sahneleri bazen başlı başına birer skandal olabiliyor. Ya da bazen filmi bile unutturup seyircinin hafızasına kazınıyor.

İşte aşırı doz cinsellik sahneleri yüzünden tartışılan filmler.

1/ 44
Bu filmler çok tartışıldı

NYMPHOMANIAC

Bu yıl hem Türkiye'de hem de yurt dışında en çok Lars von Trier'nin Nymphomaniac (İtiraf) adlı filmi tartışıldı. Filmin Türkiye'de gösterime girmeyeceğinin açıklanması büyük tartışma yarattı.

2/ 44
Bu filmler çok tartışıldı

DECCAL

Yine bir Lars von Trier filmi... Danimarkalı yönetmenin Cannes Film Festivali'nde olay yaratan filmi Antichrist (Deccal) İngiltere'de de bir şoka neden oldu. Filmlere yaş sınırlaması getiren İngiliz Film Sınıflandırma Kurulu, von Trier'nin yeni çalışması Antichrist'in hiçbir bölümünün kesilmeden vizyona girmesine karar verdi. Cannes'da pornografiye yakın cinsellik ve aşırı şiddet içeren sahneleri nedeniyle tepki çeken film hakkında böyle bir karar verilmesi ülkede tartışma yarattı.

3/ 44
Bu filmler çok tartışıldı

Filmin bu kadar gürültü koparmasının sebebi ise içerdiği izlenmesi pek kolay olmayan "aşırı doz" işkence ve seks sahneleri.

Lars von Trier, iyilik, kötülük ve Tanrı gibi kavramları sorguladığı filminde çocuğunun ölümüyle depresyona giren bir kadın ve onu tedavi etmeye çalışan terapist kocasının öyküsünü anlatıyor.

Yönetmen bu kadar tepki gören filmini "üç yıl önce çektiğim acıların terapisi" olarak tanımladı.

4/ 44