Bu filmleri izleyenler ''öldü''

Bu filmleri izleyenler ''öldü''

TALİHSİZ FİLMLER
Güçlü filmler izleyiciyi duygudan duyguya sürükler. Bazen ağlatır, bazen güldürür, kimi zaman da öfkelendirir. Ama mutlaka iz bırakır.... Bir de sinema tarihinde bazı "talihsiz filmler" var ki onlar hep birilerinin en acı anılarında yer alacak. Her ne kadar filmlerin doğrudan bir suçu olmasa da bazı insanlar bu yapımları izlerken hayatlarını kaybetti. Bazıları vurulup öldürüldü, bazıları katliama kurban gitti, hatta içlerinden biri fazla kahkaha atmanın kurbanı oldu.

İşte o talihsiz filmler.

1/ 16
Bu filmleri izleyenler ''öldü''

The Passion of The Christ gösterime girdiği dönemde hatta daha çekimleri devam ederken büyük tartışmalara neden olmuştu. Ama bu filmle ilgili en kötü olay ABD'nin Kansas şehrinde yaşandı.

2/ 16
Bu filmleri izleyenler ''öldü''

56 yaşındaki Peggy Scott adlı kadın filmi izlemeye gitti. Ancak filmin sert sahneleri yüzünden bu onun için çok da kolay olmadı.
Jim Caveziel'in canlandırdığı İsa'nın çarmıha gerilme sahnesinde ise Scott'ın kalbi dayanamadı. Scott sinema salonunda kalp krizi geçirdi. Hemen hastaneye kaldırıldı ama kurtarılamadı.

3/ 16
Bu filmleri izleyenler ''öldü''

2012 yılında ABD'nin Colorado eyaletinde The Dark Knight'ın (Kara Şövalye) gösterildiği Aurora Sineması'nda korkunç bir olay yaşandı.

4/ 16