Bu gerçekler sizi çok şaşırtacak

Hayata dair gerçekleri hangimiz merak etmez?

Bu gerçekler sizi çok şaşırtacak

Hayata dair gerçekleri hangimiz merak etmez? Yanıtını aradığınız sorular bilimsel bir gerçeğe dayanıyorsa cevap aradıklarımız bazen şaşırtıcı bile olabiliyor. İşte NTV Yayınları'ndan çıkan 'Bisküviyi Çaya Yatay Bandırın' isimli kitaptaki bilimsel bilgiler...

1/ 24
Bu gerçekler sizi çok şaşırtacak

Çapkınlık peşindeyseniz gözlük takmayın

Warwick Üniversitesi’nden sağlık psikoloğu June McNicolas, bir otobüs dolusu uzağı görmeyen öğrencisini Londra’nın prestijli bir gece kulübüne götürdü. Gönüllülere verdiği görev açıktı: Flört, flört, flört! Bu 38 gönüllü, gündelik hayatlarında gözlük veya kontaktlens kullandıkları için seçilmişlerdi. Deney için üç gruba ayrıldılar; Birinci gruptakiler normal olarak kullandıkları optik yardımcıları değiştirmediler; ikinci gruptakiler gözlüklerini lensle değiştirdiler; üçüncü gruptakiler ise lenslerini gözlükle değiştirdiler.

2/ 24
Bu gerçekler sizi çok şaşırtacak

Sonuçlar, gözlüklerini lensle değiştirenlerin yüzde 85’inin bu yüzden kendilerine güvenlerinin arttığını gösteriyordu. Gözlük takanların durumu kötüydü: Yüzde sekseni kendini lensle olduğundan daha az çekici hissetmişti. Araştırmacı McNicolas’a göre bu sadece hayal gücü değildi. Gözlükleriniz, ne kadar son moda olsa da, vücudunuzun en çekici parçası olan gözlerinizi perdeler. Flört eden öğrencilerin başarı oranı çok şey anlatıyordu. Gözlük takanlara kıyasla lens kullananlar dört kez daha fazla öpüşüp koklaşmıştı.

3/ 24
Bu gerçekler sizi çok şaşırtacak

İçki için ve daha uzun yaşayın
Doktorlar alkolün yararları ve zararları hakkında yıllardır tartışıyor. Alkol alımı ve ölüm verileriyle ilgili 34 araştırma incelendi.

4/ 24