Bu yemekleri kim yer?

Özellikle uzakdoğu yemek kültürünü kapsayan birbirinden ilginç yemekler...

Bu yemekleri kim yer?

KIZARMIŞ TARANTULA (KAMBOÇYA)
Örümcek fobisi olanların korkulu rüyası kızarmış ve kıtır bir şekilde Kamboçya'da karşımıza çıkıyor. Ülke'nin yerel tadlarını merak eden maceraperest turistler için kızgın yağda kızartılıp sunuluyor. Gerçekten yemenin değil bakmanın bile yürek isteyeceğikızartılmış tarantulalar, Kamboçya'da hoş atıştırmalıklar olarak günlük hayatta yerini alıyor.

1/ 25
Bu yemekleri kim yer?

CUY (GİNE DOMUZU) PERU
Özellikle And Dağları'nın eteklerinde yaşayan köylülerin önemli bir besin kaynağı "cuy" olarak adlandırılan Gine domuzu, servis edilmeden önce kızartılıyor.

2/ 25
Bu yemekleri kim yer?

MAYALI KÖPEKBALIĞI (HAKARL) -İZLANDA
İzlandaya özel bir sipesiyal. Hakarl İzlandalılar için zamanla kazanılmış bir alışkanlık. Genellikle köpek balığının bağırsağının güneşte kurutulmasıyla yapılıyor. Tiksindirici bir kokusu olduğu söylenen Hakarl'ın tadı kokusuna oranla daha makul.

3/ 25
Bu yemekleri kim yer?

SİNDİRİLMİŞ KAHVE
(ASYA) Dünyanın en egzotik ve pahalı kahvesi olarak kabul ediliyor. Hayvanlar tarafından yenilip sindirilmiş ve dışarı atılmış kahve meyvelerinden yapılıyor. Bu kahvenin hafif karamelli veya çikolatalı, zengin, ağır ve egzotik şekilde topraktan gelen bir tadı olduğu kabul ediliyor. Yılda en fazla 200 kilo üretiliyor ve kilosu 1000 euroya kadar çıkabiliyor. Kahve tüccarları tanelerin kavrulmadan önce yıkandığı güvencesini veriyor.

4/ 25