Bunlar da Türk işi Darth Vader'lar!

Bunlar da Türk işi Darth Vader'lar!

Bunlar da Türk işi Darth Vader'lar!

‘Star Wars’ efsanesinin yeni filmi ‘Güç Uyanıyor’un vizyona girmesiyle bayram eden, en çılgın hayranları bulduk. Aralarında Gezi eylemlerine Darth Vader kostümüyle katılan da var, bütün bir kolunu Star Wars dövmeleriyle kaplayan da, oyuncuları Türkiye’ye getiren de, evini koleksiyonundaki objelerle kaplayan da...

 

1/ 11
Bunlar da Türk işi Darth Vader'lar!

GÜÇ NASIL UYANDIYSA GEZİ RUHU DA ÖYLE UYANACAK
Ateş Çetin (32, özel bir firmada satış temsilcisi)

Gezi’ye Darth Vader kostümüyle katılmaya nasıl karar vermiştiniz?
-Herkes tepkisini farklı şekillerde gösteriyordu. Bu tepkilerin mizahi tarafı dikkat çekiyordu. Ben de kendi tarzımla katılmak istedim. Kostümü giyip evden
çıkmadan önce “Başıma bir iş gelir mi” diye bir an düşündüm. Sonra akışına bırakmaya karar verdim. Hayatımın en unutulmaz günlerinden biri oldu.

Nasıl tepkiler aldınız o gün?
-Adım başı fotoğraf çektirmek isteyenlerden toplanma alanına ulaşamamıştım. İnsanlar alkışladı; “Yürü be Darth Vader!”, “Göster günlerini!” diyenler, arkamdan yürüyenler oldu.

Darth Vader gerçekten o gün orada olsaydı, neler yapardı?
-Bildiğiniz gibi filmdeki temel görevlerinden biri galaksi genelindeki bir isyanı güç kullanarak bastırmak. O yüzden o gün orada olsaydı, ne yapacağı kimin tarafını tuttuğuna göre değişirdi.

Gezi ruhunun kaybolduğunu söyleyenler var. Star Wars dünyasından bir bakış açısıyla ne diyorsunuz buna?
-2005’te sonuncu olacağını zannettiğimiz film gösterime girdikten sonra Star Wars evreni bir duraklama dönemine girdi. Bazı hayranlar ümidi kesti. Ama şimdi yeni maceralar başlıyor. ‘Güç uyanıyor’, hayranlar da öyle... Aynı şey Gezi ruhu için de geçerli. Zamanı geldiğinde o da uyanacak.

Kendinizi kaptırıp gerçek hayatta da Darth Vader’laştığınız oluyor mu?
-Aslında sakin biriyim. Ama bazen korkutucu olduğumu söylüyorlar. Bazen karşı tarafa iş yaptırabilmek için “Keşke ‘güç’ gerçek olsa” diyorum içimden.

Yeni filmden çıktıktan sonra insanlar sizi Kylo Ren’e benzettiklerini, ‘onun daha yakışıklısı’ olduğunuzu söyledi. Bu ne hissettiriyor?
-Bu benzetilmeyi filmi izlemeden önce duymak hoşuma gitmişti. Ama filmi izleyince Kylo Ren’i sevmedim. Darth Vader benim her zaman gözdemdi, öyle de kalacak. Spoiler vermeyeyim ama filmdeki önemli olay nedeniyle salondan çıkmaya korktum çünkü üstümde onun kostümü vardı.

2/ 11
Bunlar da Türk işi Darth Vader'lar!

BAKTIK ‘GÜÇ’TE BİR DALGALANMA OLUYOR EVLENELİM DEDİK
Ceyda Doğan Karaş (30, sunucu, yazar, editör)

 

Eşimle bir kostüm etkinliğinde tanıştık. O, organizatördü. İlerleyen dönemde laf lafı açtı, baktık ‘güç’te bir dalgalanma oluyor, evlenelim dedik. ‘Star Wars’u sevmeyen biriyle olamazdım.

* Tüm dünyada Star Wars günü (‘May The 4th Be With You’) olarak bilinen 4 Mayıs’ta evlendik. Davetiyelerden tutun düğün pastasına kadar her şey Star Wars konseptindeydi. Şimdi de evimizin salonu tamamen Star Wars’a ayrılmış durumda.

3/ 11
Bunlar da Türk işi Darth Vader'lar!

SAĞ KOLU STAR WARS DÖVMELERİYLE KAPLI
Aksu Trakyalı (39)

 

Dart Malgus, Darth Vader, AT-AT ve Ölüm Yıldızı dövmelerim var. Sağ kolum tamamen bunlarla kaplı. Bir de bir uzay savaşını anlatan bir kompozisyon var. Nişantaşı’ndaki Kobay Kronik Tattoo’da yaptırdım hepsini. Sırada sol kolum var.

4/ 11