Bunları biliyor muydunuz ?

Bunları daha önceden biliyor muydunuz ?

Bunları biliyor muydunuz ?

KAFASI OLMAYAN BİR PİLİÇ NE KADAR YAŞAR?

Yaklaşık iki yıl!...

10 Aralık 1945'te Colorado'nun Fruita şehrinde semiz bir horoz yavrusunun kafası kesildi ve bu horoz yavrusu yaşamaya devam etti. Bu horozun kafasını kesen balta inanılmaz bir biçimde horozun şahdamarını ıskaladı ve beyin sapının yaşamasına, hatta büyümesine yetecek kadarlık kısmını boynunda bıraktı.

1/ 16
Bunları biliyor muydunuz ?

İNSANOĞLUNUN İNŞAA ETTİĞİ HANGİ YAPI AYDAN GÖRÜLÜR?

Hiçbiri!...

Bu soruya hemen herkes Çin Seddi diye cevap vermiştir ama insan eliyle yapılan hiçbir şey çıplak gözle aydan görülemez.

Peki o zaman Çin Seddi nereden görülür? Uzaydan!... Çünkü uzay oldukça yakındır. Yerin yüzeyinden 100 km. uzaklaşıldığında başlar. Bu noktadan da otobanlar, denizdeki gemiler, demiryolları, şehirler, tarlalar, hatta bazı binalar görülebilir...

2/ 16
Bunları biliyor muydunuz ?

İSTANBUL NERESİDİR?

Karadeniz'le Marmara arasında iki burun üzerinde yayılan metropolün "İstanbul" olduğunu bilmeyen yoktur. Acaba doğru mudur?
İstanbul Sarayburnu'ndan Marmara ile Haliç arasındaki Kara Surları'na kadarki küçük yarımadada kurulup gelişmiş imparatorluklar başkentinin adıdır. Ve şimdiki büyük yerleşimin yüzde 3'ü kadardır.

3/ 16
Bunları biliyor muydunuz ?

NOEL BABA NERELİDİR?

Türkiyeli!...

Aziz Nicholas (gerçek Noel Baba) güneybaıt Türkiye'nin güneşten kavrulmuş şehri Demre'de yaşamış ve mucizelerini göstermiştir. 1087'de İtalyan denizciler Aziz Nicholas'ın mucizevi bir şekilde mür sızdıran kemiklerini çaldı. Türkiye çalınan kemikleri hala geri istiyor.

4/ 16