Burası ne Ege ne Akdeniz!

Burası ne Ege ne Akdeniz!

Burası ne Ege ne Akdeniz!

TUNCELİ'nin Munzur ve Pülümür Vadileri içinde kurulan plajlar son yıllarda büyük ilgi görmeye başladı. Özellikle hafta sonlarında büyük ilgi gören plajlara akın edenler, doğa ile iç içe Munzur Suyu'nun soğuk suyunda serinleyip, gönüllerinde eğleniyor.

1/ 20
Burası ne Ege ne Akdeniz!

Tunceli'de Munzur ve Pülümür Vadileri içinde yer alan Kemere Bel, Kavacık ve Kara Haydar plajları hafta sonunda yerli ve ve Avrupa'dan gelen yerli turistlerin akınına uğruyor. Hava sıcaklığının 37 derecelerde olduğu Tunceli'de özellikle hafta sonları plajlara akın eden turistler, Pülümür ve Munzur Çayı'nın serin sularında serinliyor.

2/ 20
Burası ne Ege ne Akdeniz!

Özellikle Avrupa'nın çeşitli ülkelerinde yaşayan Tunceliler, daha önce yaz tatillerini geçirmek için gittikleri Ege ve Akdeniz sahilleri yerine son yıllarda tatillerini memleketlerinde geçirmeyi tercih ediyor. Türkiye'nin dört bir yanından gelen Tunceliler ile çevre illerde yaşayan vatandaşlarında gelmesiyle birlikte Pülümür ve Munzur Vadisi kıyıları Ege ve Akdeniz sahillerini aratmayan görüntüleri sahne oluyor.

3/ 20
Burası ne Ege ne Akdeniz!

Turistler vadilerin soğuk suyunda serinlerken, plaj kıyılarına kurulan sahalarda plaj voleybolu oynayarak eğleniyor. İstanbul'da yaşayan ve son 2 yıldır tatilini Tunceli'de geçirdiği belirten modacı Gülendam Ergen Tuncel, vadideki keyfi hiçbir yerde yaşamadığını söyledi.

4/ 20