Cennet adaya Türkler başvurdu !

Avustralyalı turizmciler 6 ayda 150 bin dolar ücretle cennet adalarına bekçi arıyor !

Cennet adaya Türkler başvurdu !

Avustralyalı turizmciler 6 ayda 150 bin dolar ücretle cennet adaya "bekçi" arıyordu. Rüya işe son başvuru pazar günü. Bekçilik işine en çok Türkiye'den başvuru yapıldığı da ortaya çıktı.

1/ 9
Cennet adaya Türkler başvurdu !

Alman Bild gazetesinde yer alan habere göre şu ana kadar Hamilton adasında bekçi olmak için 200 ülkeden 18 bin kişi iş başvurusu yaptı. 18 bin kişi arasında uygun görülen 11 kişi Hamilton adasına iş görüşmesine çağrılacak. Rüya işe ise sadece bir kişi sahip olabilecek.

2/ 9
Cennet adaya Türkler başvurdu !

İNGİLİZCE ŞART KOŞULUYOR

Hamilton adasında çalışmaya talip olacak kişide, başta yüzme bilmek olmak üzere şnorkel ve tüple dalış ve diğer su sporlarını yapabilme özelliği aranıyor. İngilizce bilmek ve iyi iletişim kurabilme özelliği de "dünyanın bu en iyi işi" için bir gereklilik.

3/ 9
Cennet adaya Türkler başvurdu !

BALİNALARI GÖZLEYECEK

Adayın, işi alabilmek için "maceracı ruhlu" olması ve "yeni şeyler deneme konusundaki istekliliğini" de göstermesi gerekiyor. İşi alan kişi, Büyük Mercan Resifi'nin 600 kadar adasındaki durum hakkında iki haftada bir internet günlüğü hazırlayacak, deniz kaplumbağalarını besleyecek, balinaları gözleyecek ve kendisine de çok fazla boş zaman kalacak.

4/ 9