Cennetteki çılgın Türkler

Cennetteki çılgın Türkler

Cennetteki çılgın Türkler

Burası zamanın durduğu yer.. Burası bildiğimiz dünyanın bittiği, tadına, kokusuna, rengine hiç aşina olmadığımız bir başka hayatın başladığı yer. Burası, Hindistan’a bağlı Andaman Adaları... Türk mürettebatıyla Samsun feribotu üç yıldır işte burada. Türk denizciler Andaman’daki fantastik yaşamlarını anlattı.

1/ 25
Cennetteki çılgın Türkler

Kadim yerli halklar

Dünyanın en güzel plajları orada... Okyanus dalgalarında yıkanan filler orada. Kumsala sıfır, dev ormanlar orada. Gökkuşağının her renginde envai çeşit balık, papağanlarla dolu bir mini ada, denizin içinde yürüyen insanlar, kıpkırmızı, masmavi, yemyeşil gökler orada... Modern dünyaya ait hiçbir Allah’ın kuluyla ilişki kurmak istemeyen, kendini dışarıya tamamen kapatmış, kadim yerli halklar orada.

2/ 25
Cennetteki çılgın Türkler

Dev timsahlar

Dev tuzlu su timsahları başkent Port Blair civarında geziyor.

3/ 25
Cennetteki çılgın Türkler

Ayak basmak yasak

Coğrafi tarif verelim: Andaman (ve Nicobar) Adaları, Bengal Körfezi’nin yanıbaşındaki Andaman Denizi’nde irili ufaklı tam 572 adadan oluşuyor. Tayland’a çok yakın ama Hindistan’a bağlılar. Çok azında (40’a yakın) insan yerleşimi mevcut. Birçoğu turizme kapalı. Bazılarına, örneğin Kuzey Sentinel Adası’na isteseniz dahi ayak basamazsınız. Oradaki yerli halkı gören bilen yok.

4/ 25