Çinlilerin çılgın projeleri

Çılgın Çinlilerin çılgın projeleri

Çinlilerin çılgın projeleri

İngiliz gazetesi Telegraph, Çin’deki çılgın tasarımları görüntüledi.
Kendi çabalarıyla gelişmiş araçlar üreten Çinlilerin arasında Zhang Wuyi de yer alıyor. Küçük bir yatın parçalarıyla 4.6 metre uzunluğunda bir denizaltı tasarlayan Zhang ve arkadaşları, aracı 25 günde tamamlamış. Wuyi’ye göre, denizaltı 10 saat boyunca, saatte 20 kilometre hızla gidebiliyor.

1/ 19
Çinlilerin çılgın projeleri

Çin’in doğusunda bulunan Zheijang’da bir adam, kendi ürettiği yarış arabasını kullandığı için tutuklanmış. Arabasını kenara çeken polise, arabayı test sürüşüne çıkardığını söyleyen 47 yaşındaki Zhu Runqiang’a, ehliyeti bulunmadığından ve arabanın yasa dışı yollarla üretilmesi nedeniyle para cezası verilmiş.

2/ 19
Çinlilerin çılgın projeleri

Wuhan’dan Shu Mansheng adlı bir çiftçi, ev yapımı “uçan daire” üretmeyi başardı. 4 metre çapındaki araç, test kullanımı esnasında 30 saniye boyunca yerden 2 metre yüksekte kalabilmiş. Aracın üretim maliyeti ise 30 bin Yuan olmuş.

3/ 19
Çinlilerin çılgın projeleri

Emekli trafik polisi Li, kendine direksiyonu olmayan mini elektrikli araba üretmiş. Li’nin icadındaki amacı ise engelliler ve emeklilerin kullanabileceği bir araç üretmek olmuş. Herhangi bir mekanik eğitimi almayan Li, arabayı kitaplardan ürettiğini ifade etti. Direksiyonsuz araba, pedallarla kontrol ediliyor.

4/ 19