Çok konuşulan komplo teorileri

İnsanlık tarihinin gündeminde en fazla yer tutan olaylar hakkında ortaya atılan komplo teorileri..

Çok konuşulan komplo teorileri

10 sarsıcı komplo teorisi

Apollo 11'in aya gittiği yalan!

En ilginç komplo teorilerinden biri. Bazı komplo teorisyenleri, NASA’nın aslında uzay aracı Apollo’yu Ay’a göndermediğini, tüm bu görüntülerin kurmacadan ibaret olduğunu söylüyor. Buna neden olarak ise Ay’da çekilen görüntülerde gölgelerin yanlış yöne düşmesini gösteriyorlar. Ayrıca bu görüntülerin yalnızca birer kamera görüntüsünden ibaret olduğunu belirterek Ay’da yıldız görüntülerinin olmamasının garip olduğunu iddia ediyorlar.

1/ 11
Çok konuşulan komplo teorileri

Bermuda şeytan Üçgeni

Bermuda Şeytan Üçgeni, Atlantik Okyanusu'nda çok sayıda uçak ve geminin kaybolduğu, bazı paranormal olayların yaşandığı bölgenin adıdır. Kimsenin açıklama getiremediği bu esrarengiz fenomen, içinde bilim adamlarının da bulunduğu pek çok insan tarafından yıllarca 'doğaüstü bir takım güçlerin yaptırımı' olarak algılandı ve öyle de lanse edildi. Burada uzunca bir süre içinde sık aralıklarla bir sürü deniz aracı arkalarında iz bırakmadan kayboldu. Bu esrarengiz olayların üzerinde bir süre konuşuldu fakat olayın ne olduğu hiçbir zaman açıklanamadı. Sonraları ise bu üçgen içinde kaybolma olayları sona erdi. Bu bölge üzerinde iz bırakmadan kaybolan araçların (deniz,hava ) adedi yaklaşık olarak 200 civarında.

2/ 11
Çok konuşulan komplo teorileri

11 Eylül'ü ABD kendi yaptı!

Saldırının El Kaide tarafından gerçekleştirildiği doğrulanmış ve defalarca tekrarlanmış olsa da, komplo teorisi üretenlere göre, bu saldırı Amerika tarafından Orta Doğu’ya saldırmak ve petrollere erişim sağlamak için bahane yaratma amaçlı düzenlenmişti.

3/ 11
Çok konuşulan komplo teorileri

Shakespeare Shakespeare değildi!

İngilizlerin büyük yazarı Shakespeare yoksa kendisi değil miydi? Birtakım komplo teorisyenlerine göre Shakespeare’in aslında Francis Bacon, Christopher Marlowe, William Stanley ya da Edward de Vere olduğu iddia ediliyor. Bazı teorilere göre de Iraklı şair Şeyh Zübeyir olduğu iddia ediliyor. Eserlerideki İslami esintiler bu teorileri ortaya atanları kanıtlar nitelikte birtakım ipuçları da veriyor. Komplo teoricileri, Shakespeare’in kendi eserlerinin sadece ismini taşıyan birkaç eser olduğunu, diğer eserlerin ise bu yazarlardan alıntılar olduğunu iddia ediyorlar.

4/ 11