Çok tehlikeli bir görevi var!

48 saat boyunca yakalanmamalı! Çünkü...

Çok tehlikeli bir görevi var!

ABD donanmasının Özel Kuvvetler’inden ayrılma Joel Lambert, İnsan Avı adlı programında, çok tehlikeli bir arazide dünyanın en ünlü askeri iz sürme birliklerine 48 saat yakalanmamaya çalışıyor. Joel Lambert, Discovery Channel’daki İnsan Avı (Man Hunt) programının her bölümünde, farklı bir ülkenin özel kuvvetlerinden kaçıyor. Helikopterler, termal kameralar, insansız hava araçları ve eğitimli köpeklerle donatılmış SWAT timlerine karşı sırtındaki çanta kadar ekipmanla mücadele ediyor.

1/ 16
Çok tehlikeli bir görevi var!

Joel’e; ABD, Polonya, Güney Afrika, Filipinler, Panama ve Güney Kore gibi farklı ülkelerde çekilen bu ilginç programa neden katıldığını ve başından geçenleri sordum. ■■ Profesyonel asker olarak nasıl bir eğitimden geçtin? En önemlisi BUDS’dı (Temel Sualtı Tahrip Deniz Komandosu Eğitimi). Amerikan ordusunun en zor eğitimi. Vücudu kırmaya çalışıyor, akıl buna nasıl tepki gösterecek test ediyor.

2/ 16
Çok tehlikeli bir görevi var!

Ayrılma sebebimi tam olarak açıklayamam. ■■ “İnsan Avı” programına katılma fikri nasıl ortaya çıktı? Hollywood’a savaş filmleri konusunda danışmanlık yapıyordum. Programın yaratıcısı eski bir Özel Kuvvetler askeriydi. İlk teklif ettiğinde dalga geçtim ama sonra kendisinin de özel operasyonlarda bulunduğunu öğrenince yanlış bir şey üretmeyeceğini düşündüm.

3/ 16
Çok tehlikeli bir görevi var!

Direkt ilham almadım ama örtüşen birçok nokta var. ■■ Programa nasıl hazırlanıyorsun? Önce mücadele edeceğim özel kuvvetlerin özelliklerini araştırıyorum, zayıf ve güçlü yanlarını öğrenmeye çalışıyorum. Ekipman düzeylerine bakıyorum. Helikopterleri, termal kameraları, insansız hava araçları var mı? Ne kadar iyi eğitimliler? Sonra arazinin özelliklerini araştırıyorum. Küçük bir bilgi eksiği tüm planı altüst edebilir...

4/ 16