Dünya fuhuş haritası

Dünya fuhuş haritası

Dünya fuhuş haritası

Fahişelik, hayat kadınlığı; kimine göre “en namuslu”, tarihin en eski mesleği; kimine göreyse insanlığın en utanç verici işi...

(Habertürk)

1/ 21
Dünya fuhuş haritası

Bazıları için onlar “profesyonel sevgili”, bazıları içinse hayatın en karanlık yüzü... Fuhuş ve ahlak tartışıladursun, her ülke meseleye bakış açısını yasalarla ortaya koyuyor. Mesela Bulgaristan ve Hindistan’da konuya dair net bir yasal düzenleme yok. ABD, Çin ve Kuzey Kore ise fahişeliği yasaklıyor; fahişeleri, aracıları, yani Türkçe’deki nazik tabirle “muhabbet tellalları”nı ve müşterileri cezaya tabi tutuyor. Illinois Eyaleti’nde 25 bin dolar, Pennsylvania’da 5 yıl hapis cezası var.

2/ 21
Dünya fuhuş haritası

Kuzey Kore’de hayat kadınlarının, Çin’de kadın satıcılarının cezası idam! İstisnalar da yok değil. Yasakçı ülkeler arasında yer alan Tayland’da fahişeler önemli bir turizm girdisi yarattıklarından “yasadışı” genelevler aslında birer bacasız fabrika!

3/ 21
Dünya fuhuş haritası

Türkiye ise fahişeliği yasal bir meslek olarak tanıyan ve düzenleyen nadir ülkelerden. Meselenin konu olduğu Fransız Le Monde Gazetesi, Türkiye’deki durumun altını çizmiş ve büyükçe bir başlıkla okurlara aktarmış: “İslamcı bir partinin hükümette olduğu Türkiye’de fahişeliğe sadece devletten sertifikalı genelevlerde izin veriliyor. Komşu Yunanistan’da da durum böyle...”

4/ 21