Dünyadaki en garip kanunlar

Dünyadaki en garip kanunlar

Dünyadaki en garip kanunlar

1. Birleşik Krallık
Birleşik Krallık'ta elinizde somon balığıyla böyle bir fotoğraf çektirmeye kalkarsanız ,başınız ciddi anlamda dertte demektir. Çünkü 1968 yılında çıkarılan bir yasaya göre, şüpheli bir durum arz edecek bir şekilde, elinize somon balığı almanın hapis cezası bulunmakta. 'Şüpheli'nin ne kadar muğlak bir tanım olduğunu düşünecek olursanız, iyi si mi; siz siz olun somon balıklarından uzak durun.

1/ 18
Dünyadaki en garip kanunlar

2. Birleşik Krallık
'Thames' bölgesindeki tüm kuğular; Kraliçe'nin şahsi mülkü olarak sayıldığı için, onlardan birini öldürmenin ya da öldürüp yemenin ciddi sonuçları bulunuyor.

2/ 18
Dünyadaki en garip kanunlar

3. İrlanda
1872 yılında çıkarılan ve yer yer muğlak ifadelerle bezeli 'Ruhsat Kanunu'na göre, halka açık yerlerde sarhoş olmak yasa dışı bir eylem olarak kabul ediliyor. Ve para cezası var. Şayet ödemezseniz, kendinizi bir anda hakim karşısında buluyorsunuz.

3/ 18
Dünyadaki en garip kanunlar

4. ABD
Wİsconsin Eyaleti'nde bulunan hapishanelerde, mahkumlara orijinal (halis muhlis) tereyağı yedirmek, kanunu yakından ilgilendiren bir konu. Şayet dağıtılan saf tereyağı değilse (katkı maddeli vb.), kanuna göre, 100 dolardan 1000 dolara kadar para cezası var. Hatta kimi durumlarda, para cezası mahkumiyete bile dönüşebiliyor.

4/ 18