Dünyanın en güzel 10 gizli adası

Dünyanın en güzel 10 gizli adası

Dünyanın en güzel 10 gizli adası

Kalabalık, gürültü, oradan oraya koşturanlar, ağlayan çocuklar... Kumsalda keyif kaçırabilecek çok şey var. İyi haber; dünyada hâlâ pek çok kişinin keşfetmediği muhteşem kumsallar var. Huzur, masmavi gökyüzü, turkuvaz deniz, bembeyaz kumlar ve mahremiyet sizin için olmazsa olmazlardansa ve kendinize bu kıyağı geçmek için yeterli bütçeye sahipseniz listedeki kumsallardan en az birini mutlaka ziyaret edin.

1/ 12
Dünyanın en güzel 10 gizli adası

LORD HOWE ADASI, AVUSTRALYAVolkanik patlamayla yedi milyon yıl önce meydana gelmiş. UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde.  Avustralyalıların sır gibi saklamaya çalıştığı adaya ulaşım Sydney’den uçakla iki saat sürüyor. Aynı anda maksimum 400 turist kabul ediliyor. Toplam 800 kişinin bulunabildiği adada mağazalar, dükkânlar, her şey sınırlı sayıda. Ada öyle doğal bir yer ki neredeyse sokak lambası bile yok. Ada içi ulaşım genelde bisikletle sağlanıyor. Lord Howe’da büyüleyici bir manzarayla tırmanış ve yürüyüş yapabilir, şnorkelle mercan kayalıklarında dalabilir, denizkaplumbağalarını seyredebilir, ‘Ned’s Beach’te dev balıkları besleyebilirsiniz. Dokuz odası bulunan Capella Lodge’da iki kişilik her şey dahil konaklama 2.917 TL’den başlıyor (lordhowe.com).

2/ 12
Dünyanın en güzel 10 gizli adası

IBO ADASI, MOZAMBİK32 Quirimbas Takımadası’ndan tarihi dokuyu en çok hissettiren, en lüks ve en modern olanı. Arap, Hint ve Portekizli eski yerleşimcilerin izlerini taşıyan taş mimarisi 1500’lü yıllardan beri korunuyor. Yunuslara, kaplumbağalara hatta bir balinaya bile rastlayabilirsiniz. Lüks ve doğayla iç içe bir konaklama için Ibo Island Lodge’u tercih edebilirsiniz. Bir gecelik tek kişi konaklama 930 TL’den başlıyor (iboisland.com).

3/ 12
Dünyanın en güzel 10 gizli adası

PHU QUOC ADASI, VİETNAMTayland Körfezi’ndeki en büyük ada. Yalnızca 103 bin sakini olan ada, düzenli plajları ve ülkenin en iyi balık sosunu üretmesiyle ünlü. Bu sos Vietnam mutfağının da temelini oluşturuyor. Vanilya beyazı kumsalında sırayla dizilmiş kasabaları bir motosiklet kiralayıp keyifle gezebilirsiniz. 750 odalı Vinpearl Resort Phu Quoc’ta iki kişilik oda fiyatları 586 TL’den (vinpearlresort-phuquoc.com) başlıyor.

4/ 12