Dünyanın en ilginç meslekleri

Mezun olmak üzere olan pek çok öğrenci, ileride ne yapacağını düşünür. Dünya üzerinde onlarca meslek var. Bazıları hem çok ilginç hem de çok kazançlı. İşte dünyanın dört bir yanından ilginç meslekler...

Dünyanın en ilginç meslekleri

At ve boğa spermi toplayıcılığı
Altın değerindeki boğa tohumlarını toplamak rahatsız edici bir fikir olarak görünse de, aslında oldukça karlı. Bir mekanizma yardımıyla yürütülen bu işe sahip insanlar binlerce dolar kazanıyor.

1/ 48
Dünyanın en ilginç meslekleri

Sahte yönetici
Hiç kuşkusuz bu ilginç iş hiç de etik değil. Diğer yandan eğer Çin'de yaşamak sizi heyecanlandırıyorsa sahte yöneticilik pozisyonunu düşünebilirsiniz. Çünkü Çinliler, davetlere katılması, konuşma yapması ve bağlantı kurabilmesi için batılı bir sahte yöneticiye ihtiyaç duyuyorlar.

2/ 48
Dünyanın en ilginç meslekleri

Canlı yayında yemek yeme
Güney Kore'deki internet kullanıcılarının yeni para kazanma yöntemi yemek yerken internet üzerinden canlı yayın yapmak! Güney Koreli internet fenomenleri canlı yayında çeşitli yemekleri kullanıcılarına tanıtıyor.

3/ 48
Dünyanın en ilginç meslekleri

Online olarak yapılan bu canlı yayın sonunda izleyicilere fenomene para desteğinde bulunup bulunmayacağı soruluyor. Kullanıcılar online ödeme yöntemlerinden birini seçerek bağışta bulunuyor.

4/ 48