Dünyanın en korkunç parazitleri!

Dünyanın en korkunç parazitleri!

Doktorunuz vüzcudunuzda parazit olduğunu söylerse ne yaparsınız? Hele de parazitlerin doğada bulunan en yaratıcı canlılardan olduğu düşünülürse, tepkinizi ölçmek çok da zor değil...

1/ 16
Dünyanın en korkunç parazitleri!

Gine paraziti

Su piresinin içinde ve mikroskopta bile zar zor görünen bu canlı hayatına özellikle durgun sularda insanlar tarafından yutulana kadar devam eder. Yüzmeye gittiğinizde, pire boğazınızan içeri girer ve midede parçalanarak gine parazitinin larvalarını vüzcuda bırakır. Yaklaşık bir sene sonra neredeyse 1 metreye ulaşan parazit, vücuttan çıkmak için deri yüzeyini yakmaya başlar ve hasta yanmanın da etkisiyle suyun içine girdiğinde parazit binlerce larvasını suyun içine bırakır. Böylece döngü devam eder.

2/ 16
Dünyanın en korkunç parazitleri!

3/ 16
Dünyanın en korkunç parazitleri!

Dil paraziti (Cymothoa Exigua)

Bu parazit türü insanları etkilememesine rağmen korkunçluğundan bir şey kaybetmiyor! Balıklar üzerinde etkili olan parazit, önce balığın ağzına giriyor. Buraya kadar herşey oldukça normal! Fakat bu parazit daha sonra balığın diline yerleşiyor. Yavaş yavaş balığın dilinin kanını emen parazit, bu şekilde balığın dilinin düşmesine yol açıyor. Dilin yerine kendi vücudunu yerleştiren parazit, yaşamına bu şekilde devam ediyor!

4/ 16