Dünyanın en talihsiz insanları!

Dünyanın en talihsiz insanları!

Dünyanın en talihsiz insanları!

Belanın takibe aldığı insanlar onlar. Her gittikleri yere talihsiz olayları da götürmüşler. İşte dünyanın en bahtsız insanları...

1/ 9
Dünyanın en talihsiz insanları!

Gittiği her yere atom bombası düştü: Tsutomu Yamaguchi Japon işadamı Tsutomu Yamaguchi 6 Ağustos 1945 günü iş için Hiroşima´daymış. Tam şehirden ayrılacağı sırada kente atom bombası atılmış. Yamaguchi sağ kalmış ama sağırlık, geçici körlük ve vücudundaki yanıklarla şehirden ayrılmış. Herşeyi unutmak için memleketi Nagazaki’ye gitmiş. Ancak, 9 Ağustos´ta kendisi Nagazaki´deyken diğer atom bombası atılmış. Üstelik bomba 3 kilometre uzağına düşmüş. Kendisi iki bombaya birden maruz kalıp da hayatta kalan tek kişi. Yamaguchi 2010´da 93 yaşındayken mide kanserinden hayatını kaybetti.

2/ 9
Dünyanın en talihsiz insanları!

Bindiği 3 gemiyi de batıran kadın: Violet Jessop Violet Jessop gemilerde garson olarak çalışan genç bir kadın. İlk olarak 1911’de Olympic adlı bir gemide kendisine iş buldu. Bu gemi başka bir gemiyle çarpışıp battı. Kazadan sağ kurtulan Violet bir yıl sonra kendisine Titanic´te iş buldu. Yüzyılın en büyük deniz faciasından da sağ çıkan I. Dünya Savaşı’nda Britannic isimli bir gemide işe alındı. Brittanic de mayına çarpıp battı. Kazadan kurtulan ender kişilerden biri de yine kendisi oldu. Violet emekli olana kadar garsonluk yaptı, 1971’de kalp krizinden öldü.

3/ 9
Dünyanın en talihsiz insanları!

Köpekbalığı saldırdı, kobra soktu, yıldırım düştü: Erik Norrie Erik Norrie zıpkınla balık avladığı bir gün köpekbalığı saldırısına uğradı. Saldırıdan mucizevi bir şekilde hayatta kaldı. Hastaneden taburcu olup evine dönerken bu kez de vücuduna yıldırım çarptı. Haftalarca hastanede kalan Erik, yine taburcu olup evine döndü. Tam herşey geride kaldı derken bu kez de kobra yılan tarafından sokuldu. Son anda kurtarılan Erik, “Başıma gelmeyen kalmadı. Yeni bir talihsizlik beni şaşırtmaz” diyor.

4/ 9