Dünyanın en temiz 10 sahili!

Türkiye'nin tatil cenneti 3. sırada

Dünyanın en temiz 10 sahili!

Kim istemez ki dünyanın en güzel plajlarında tatilini geçirmeyi, alabildiğine masmavi denizde yüzmeyi... therichest.com internet sitesi, dünya üzerinde en güzel ve temiz sahilleri sıraladı. Ülkemizin gözde turizm merkezlerinden biri de listeye girdi.

İŞTE DÜNYANIN EN GÜZEL SAHİLLERİ:

1/ 12
Dünyanın en temiz 10 sahili!

Bora Bora Adaları

Büyük Okyanus'taki Fransız Polinezyası'nın parçası olan Bora Bora adaları, egzotik tatil deyince akla gelen ilk yerlerden biri. Bembeyaz kumsalı ve sahil boyunca uzanan Hindistan cevizi ağaçlarıyla adeta cennetten bir köşe...

2/ 12
Dünyanın en temiz 10 sahili!

Primosten

Akdeniz'deki muhteşem tatil yörelerinden biri olan Hırvatistan'ın Dalmaçya sahilleri, son yıllarda adeta turist akınına uğruyor. Dubrovnik ve Trogir gibi tarihi kasabalarla beraber Primosten kumsalı da Hırvatisan'ın en çok turist çeken sahillerinden.

3/ 12
Dünyanın en temiz 10 sahili!

Panari Adası

Japonya'ya bağlı Okinawa Adaları'nın bir üyesi olan Panari adası, diğer tatil beldelerinin aksine yaşam olmayan bakir bir yer. Sadece tur şirketlerinin özel izinle turist götürebildiği ada, sanki bir ressamın tablosundan çıkmış gibi mükemmel bir doğaya sahip. Açık mavi tonlardaki denizi ve kumsalı insanı adeta büyülüyor.

4/ 12