Dünyanın en zengin 10 Arapı!

Milyar dolarların sahibi Arap iş adamları

Dünyanın en zengin 10 Arapı!

Sizce dünyanın en zengin ülkesi hangisi? ABD mi? Çin mi? Bu ikisinden biri olduğunu düşünüyorsanız yanılıyorsunuz çünkü bu iki ülke ilk 3'te bile değiller. Dünyanın en zengin ülkesi olma şerefi Katar'a ait! Katar ve civar ortadoğu ülkeleri zengin olmakla beraber en serveti enbüyük kişileri ve aileleri de barındırıyor. Hepsi Arap prensi değil tabi ama bir çoğu , inşaat, yatırım, telekomunikasyon, endüstri, petrol vs... nedeniyle çok zengin kişiler. İşte Ortadoğu'nun en zengin kişileri ve aileleri...

1/ 12
Dünyanın en zengin 10 Arapı!

1)Abdullah bin Ahmad Al Ghurair & Ailesi, Birleşik Arap Emirlikleri: $3.1 milyar dolar

Birleşik Arap Emirlikleri bankacılık sektörüne öncülük eden Mashreq Bankası, Al Ghurair ailesine ait. Banka 1967'de aile tarafından kuruldu.

2/ 12
Dünyanın en zengin 10 Arapı!

2)Taha Mikati, Lübnan: $3.5 milyar dolar

Taha Mikati, kardeşi Necip Mikati ile telekomüniskasyon firması Investcom'un kurucularındandır. Şirketteki hisselerini 2006'da Güney Afrikalı MTN grubuna satmasıan karşın faaliyetlerini M1 grubu çatısı altında devam ettirmektedir.

3/ 12
Dünyanın en zengin 10 Arapı!

3) Necip Mikati, Lübnan: 3.5 milyar dolar

Bir önceki sayfada kardeşi Taha Mikati ile beraber iş yaşamını sürdüren Necip Mikati, aynı zamanda günümüz Lübnan Başbakanı. M1 grubunda kardeşine yardım eden Mikati ayrıca giyim markası Façonable'nin sahibidir. Güney Afrikalı MTN grubundaki hisselerinin değeri 1.9 milyar dolar.

4/ 12