Dünyayı teslim alan canlılar

İste dünyayı istila etmeye çalışan ilginç canlılar…

Dünyayı teslim alan canlılar

Dünyayı teslim alan canlılar

Herkes, doğanın değişik canlıları bir araya getiren bir sempozyum olduğunu bilir. Kimi zaman bu sempozyumun konukları arasında oldukça değişik canlılar da mevcuttur. Fakat bu oldukça değişik ve az bulunur canlılar her yerde karşımıza çıkabilirler. İste dünyayı istila etmeye çalışan canlılar…

Arjantin karıncaları her yerde...
Bir karınca kolonisinin büyüklüğü sizce ne kadardır ? Bir futbol sahası mı yoksa bir şehir kadar mı? Peki ya eğer bu koloni koskoca bir kıtayı işgel etmek üzereyse! İnsan yemezler, zararlı madde salgılamazlar ve uçamazlar ama Amerika’dan Asya’ya, Avustralya’dan Avrupa’ya kadar yayılmıştır bu koloni. Verilere göre 22 milyon karınca yuvası olduğu bilinmektedir ve her birinin 10 bin mensubu varsa, dünya üzerinde 200 milyar tane karınca var demektir; ki bu neredeyse insan ırkının 35 katıdır.

1/ 7
Dünyayı teslim alan canlılar

Denizanaları Japonya’da
Bir denizanasından daha kötü ne vardır ? Tabi ki de devasa bir denizanası. Sürü halinde gezen ve yaklaşık 220 kilogram gelen bu devasa denizanaları hemen hemen tüm Japon kıyılarını istila etmişlerdir. Neyse ki insanları sürekli rahatsız etmezler; eğer yanlış yerde ve yanlış zamanda değilseniz tabi. Balıkları ve balıkların yemlerini yemeleri bu deniz analarının en kötü yanıdır. Bilim adamlarının konu hakkında bildikleri tek şey ise aynı tayfun gibi kontrol edilemez fakat tahmin edilebilir olmalarıdır.

2/ 7
Dünyayı teslim alan canlılar

Ağaç yiyen böcekler
Kuzey Amerika dünya üzerinde ne kadar süredir varsa, bu böcekler de o kadar senedir bu ormanlarda yaşamaya devam ediyorlar. Ancak daha kısa bir süre önce ormanların eski hallerini kaybetmelerinden sonra varlıklarından haberdar olundu. Kanada’da bulunan çam ormanlarının büyük bir bölümünü yiyip bitirdikten sonra şimdi de Amerika’ya doğru ilerleyen bu canlılar doğa için büyük tehdit oluşturmaktadırlar.

3/ 7
Dünyayı teslim alan canlılar

Yunuslar
Sizce de yunuslar çok sevimli değiller mi ? Evet bu zaten bilinen bir gerçek ancak onlar hakkında yapılan yeni araştırmaların sonucu da bir hayli ilginç. Yunuslar zevk için birbirlerini öldürüyorlar ve yine zevk için erkek yunuslar aylarca dişi yunusları esirleri olarak tutuyor. Onlar hakkında bir diğer ilginç gerçek ise bazen binlercesi bir araya gelerek büyük kümeler halinde insanları tehdit ediyorlar. İşte bu anlarda onlardan uzak durun.

4/ 7