Düşen uçaklara neler oluyor?

Düşen uçaklara neler oluyor?

Düşen uçaklara neler oluyor?

Fotoğrafçı Dietmar Eckell, kimsenin ölmediği uçak enkazlarını çekti.

1942'de Japon bombardımanı sırasında vurulan bu C-53 uçağının pilotu, çok karanlık olması nedeniyle havaalanını bulamayıp aynı anda yakıtının bitmesi üzerine ormanın ortasına zorunlu iniş yapıyor ve uçağın 6 mürettebatı da kurtuluytor.Fotoğrafçının 72 senedir aynı yerde duran uçağa ulaşması 7 gününü almış, vardığında uçağın içinde uyumak istemiş fakat Aborjinler buna izin vermemiş.

-Avustralya

1/ 21
Düşen uçaklara neler oluyor?

50'lerde Alaska'da düşen bu uçak, fotoğrafçının en çok etkilendiklerinden biri. C-82 denilen bu kargo uçakları o yıllarda pek iyi çalışmıyor olmasına rağmen kargo taşımaya devam ediyormuş. Bir gece uçağın tüm elektirk sistemi bozulmuş ve zar zor ormanın içine indirmişler. Kuzey Kutbunda Ocak ayında ortada kalan pilotlar, hayatta kalmak için tek şanslarının büyük bir ateş yakmak olduğunu düşünmüş. 3 gün boyunca ateşi canlı tutmaya çalışan pilotları başka bir uçak farketmiş ve böylece kurtulmuşlar.

-Alaska

2/ 21
Düşen uçaklara neler oluyor?

Fotoğraf hobisi terkedilmiş ya da tahrip edilmiş tren, araba ve binaları görüntüleyerek başlayan 47 yaşındaki Dietmar Eckell, yıllardır uçak enkazlarını fotoğraflıyor.

-Berlin sergisinden

 

3/ 21
Düşen uçaklara neler oluyor?

Fotoğrafa ilgisi arttıkça pazarlamacılık mesleğine olan ilgisini kaybeden Eckell'in, havadan fotoğraf çekmek için yamaç paraşütü yaptığı sırada geçirdiği ufak kaza aklına bir soru getiriyor: Düşen uçaklara ne oluyor?

-Kanada

 

4/ 21