eBay'da satışa çıkan en ilginç ürünler

eBay'da satışa çıkan en ilginç ürünler

eBay'da satışa çıkan en ilginç ürünler

eBay İnternet üzerindeki en büyük açık artırma usulü alışveriş sitesidir. Kurucusu İran asıllı Pierre Omidyar'dır. San Jose California’da 3 Eylül 1995’de kurulmuştur. Bugün 18. kuruluş yıldönümüdür. Şirket merkezinin bulunduğu ABD dışında Arjantin, Avustralya, Avusturya, Belçika, Brezilya, Kanada, Çin, Fransa, Almanya, Hong Kong, Hindistan, İran, İrlanda, İtalya, Kore, Malezya, Meksika, Hollanda, Yeni Zelanda, Filipinler, Singapur, İspanya, İsveç, İsviçre, Tayvan, İngiltere ve Türkiye'de faaliyet göstermektedir. En popüler ödeme şekli PayPal olmakla birlikte Western Union, kredi kartları ve bankalar arası para transferi de bazı satıcılar tarafından kabul edilmektedir. İşte eBay'da satışa çıkan birbirinden ilginç ürünler...

1/ 17
eBay'da satışa çıkan en ilginç ürünler

- 61 Yaşındaki Büyükanne - Bir ürünü satışa sunarken gerçekçi şeyler yazmak en önemli olan şeydir. Büyükannesini satan bu küçük kız da büyükannesi için “sinir bozucu, dırdırcı” gibi ifadeler de kullanarak arada sırada “tatlı ve sevimli” olduğunu da ifade etmiş. Bu ilan her ne kadar bir şaka olarak verilse de, birçok insan bu ilana başvurmuş ve 20.000 dolardan daha fazla bir teklif yapılmış; ancak internet sitesi satış politikaları gereği bu ilanı kaldırmış.

2/ 17
eBay'da satışa çıkan en ilginç ürünler

- Satılık Bebek - Alman çift, verdiği ilanla 8 aylık bebeklerini açık artırmaya çıkardı. Bu ilanın yayınlanmasıyla birlikte, Alman polisi hemen harekete ve geçti çifti, "child trafficking" yani "çocuk ticareti" yaptığı gerekçesiyle gözaltına aldı. 23 yaşındaki genç anne ilanın "sadece şaka" olduğunu iddia etmesi Alman polisini ikna etmemiş olacak ki, küçük bebek hemen koruma altına alındı. İlanda şu cümleler yer alıyordu: "Bebeğimizi çok fazla ağladığı için satışa çıkarttık." İlanın yayınlanmasının ardından geçen süre içerisinde, doğal olarak tek bir teklif bile gelmedi. Zaten şikâyetlerin ardından, eBay ilanı hemen yayından kaldırdı.

3/ 17
eBay'da satışa çıkan en ilginç ürünler

- 750 El Bombası ve Bir Sovyet Roket Atarı - 42 yaşındaki David Sampson, birçok etkisiz hale getirilmiş silahı eBay üzerinden satmış. Sahip olduğu bu mühimmatların çoğunu yasal yollarla edinmiş olsa da David, Birinci Dünya Savaşı’ndan kalma Alman Luger tabanca, çift namlulu bir pompalı tüfek ve bir adet antik Belçika yapımı tabanca bulundurmaktan 5 yıl hapis yatmış.

4/ 17