En acayip organ rekorları

En acayip organ rekorları

En acayip organ rekorları

Guiness Rekorlar Kitabı'nda bir çok enteresan rekor var ama "En acayip organ rekorları" sizi en çok etkileyenleri olabilir. İşte 38 santimlik bele sahip kadından, dünyanın en uzun dilli kadınına kadar rekorlar.

1/ 10
En acayip organ rekorları

GERÇEKTEN "BİR KARIŞ BEL"

Cathie Jung Dünyanın en ince belli kadını 38 santim

 

Cathie Jung'ın inanılmaz ince beli kırılması zor bir rekorun da sahibi ayrıca. Bu bele sahip olmak için yıllarca korse giyen kadın 38 santimlik beliyle yaşayan en ince belli kadını. Ancak ondan daha ince belli olan Ethel Granger 33 santim ile eğer hala yaşıyor olsaydı rekoru elinde tutacaktı.

2/ 10
En acayip organ rekorları

ONUN YANINDA "BACAK KADAR BOYUNUZ" VAR

Svetlana Pankratova

 

1 Metre 32 santimden uzunluğunda bacaklarıyla dünyanın en uzun bacaklı kadını Svetlana Pankratova... Rus kadınlarının güzelliğiyle ünlü olmasının yanı sıra genç kadın uzun bacaklarıyla da bu ünvanlara bir yenisini eklemiş.

Genç kadın 2009 yılında Guiness Rekorlar Kitabı'na girdi.

3/ 10
En acayip organ rekorları

BİR TÜRK'ÜN REKORLAR KİTABINA GİRİŞİ

 

Mehmet Özyürek

Ve işte listenin Türk rekortmeni... Bir Türk hangi organıyla Guiness Rekorlar Kitabı'na girdi diye sorarsanız tabii ki de burnu. Denyanın en çok burun ameliyatının yapıldığı ülkelerin başında gelen Türkiye bu konuda rekor sahibi. Artvinli Mehmet Özyürek 1949 doğumlu ve 2007 yılında 8.8 santimlik burnuyla rekorlar kitabına girmeyi başardı.

4/ 10