En çok işe yarayan 10 diploma

İşte seçiminizi bir nebze kolaylaştırabilecek en çok işe yarayan 10 diploma!

En çok işe yarayan 10 diploma

10. İngilizce: Günümüzde hemen herkes genellikle İngilizce başta olmak üzere en az bir dil biliyor. O nedenle ne işime yarayacak diyebilirsiniz. Lakin bilinen dil seviyesi genelde sürekli iletişim için yeterli olmadığından İngilizce diplomasıyla istediğiniz şirkette kolayca pozisyon elde edebilirsiniz. Yanına halkla ilişkiler, gazetecilik, reklamcılık gibi artı beceriler de eklerseniz iş hayatında rahatlıkla yükselebilirsiniz.

1/ 11
En çok işe yarayan 10 diploma

9. Otel ve Restoran İşletmeciliği: Hayatımızdan istesek de çıkaramayacağımız zorunluluklardan biri barınma ve yeme ihtiyacıdır. Zincir mağazalar ve sıkı bir yönetimle milyonlar kazanabilirsiniz.

2/ 11
En çok işe yarayan 10 diploma

8. Siyasi Bilimler: Siyasi Bilimler okuduktan sonra politikacı olmak zorunda değilsiniz. Siyasetle ilişkili bir gazetede köşe yazarı veya muhabir de olabilirsiniz. Siyasi Bilimler, kişiye pek çok açıdan büyük katkı sağlar. Siyasete merakınız varsa Siyasi Bilimler Fakültesi'nin yolunu tutmanızı öneririz.

3/ 11
En çok işe yarayan 10 diploma

7. Mühendislik: Ne mühendisliği olursa olsun mutlaka size göre bir iş çıkacaktır. İnşaattan bilişim sektörüne, yer altından uzaydaki çalışmalara kadar her sektörde ve her alanda mühendislere ihtiyaç duyulur.

4/ 11