En iyi 10 balayı rotası

En iyi 10 balayı rotası

En iyi 10 balayı rotası

Bu yazın düğün takvimi belirginleşmeye başladı. Sırada en kritik soru var: “Balayına nereye gidelim”. Seyahat yayıncısı Fodor’s 2015’in cevaplarını belirledi. Dünyanın en popüler balayı noktalarının üç numarası Bodrum.

1/ 12
En iyi 10 balayı rotası

Egzotizm meraklıları için Phuket

Balayında yurtdışına çıkan Türklerin halihazırdaki gözde rotalarından. Avantajı, halen bakir görünen sonsuz kumsallarla canlı bir gece yaşamını birleştirebilmesi. Bulunabilecek en usta ellerden Tay masajı ise ekstra. Phi Phi adalarına romantik bir tekne seyahati balayında Phuket’in olmazsa olmazı.

2/ 12
En iyi 10 balayı rotası

Asalet arayanlar için Berkshire

Londra’dan bir buçuk saatlik mesafede kraliyet tatili ortamı... George Clooney ve Amal Alamuddin balaylarını İngiltere kırsalında (Berkshire) geçirdiğinden beri daha da popüler. Seçenekler bol ama nereye giderseniz gidin, konaklanabilecek malikâneler Downton Abbey dizisi ayarında. Kraliyet konutu Windsor Kalesi’ne ve Londra’dan turlar bulabileceğiniz Downton Abbey dizi setine özel dikkat.

3/ 12
En iyi 10 balayı rotası

Mavi tur sevenler için Bodrum

Bodrum’u anlatmaya gerek yok. Kalabalık sahillerden uzak kalmak isteyen çiftler, envai çeşit mavi tur programının içinden istediğini seçebilir. Sualtı Arkeoloji Müzesi, şehirden uzaklaşmadan, yorulmadan bir kültür gezisine çıkmayı tercih edecekler için ideal.

4/ 12