En saçma 10 acil durum araması

En saçma 10 acil durum araması

En saçma 10 acil durum araması

Aloha, Oregon'dan bir kadının acil durum hattını aramasının sebebi gün içinde şikayet üzerine evine gelen polis memurunu yakışıklı bulması. Komşuların ses şikayeti üzerine olay yerine gelen iki emniyet görevlisi Lorna Jeanne Dudash'ın kapısını çaldı. Görevliler ayrıldıktan sonra Dudash hoşlandığı memurlardan biri ile randevulaşabilmek için acil durum hattını aradı. Acil bir durum olmadığını, yalnızca "o sevimli polis memuru" ile görüşmek istediğini belirten kadın hattı boş yere meşgul etme suçuyla bin dolarlık para cezası ve 1 yıllık hapis ile yargılanıyor.

1/ 10
En saçma 10 acil durum araması

45 yaşındaki işsiz John Triplette acil hattı 27,000 defadan fazla arayarak hattı boş yere meşgul ettiği için suçlu bulundu. Polis, adamın memurlarla sohbet edip yalnızlığını gidermek için bazen günde yüzlerce kez aradığını söyledi. Cep telefonunun sinyali sayesinde yeri tespit edilen adam aramalarını ücretsiz olduğu için yaptığını söyleyerek özür dilese de, $1,000'lık para cezası ve/veya 6 ay hapis ile yargılandı.

2/ 10
En saçma 10 acil durum araması

McDonalds'ta Chicken McNuggets bulunmadığı için sinirlenen kadın üç kez acil durum hattını aradı. 27 yaşındaki Latreasa Goodman, polisi arayarak kasiyerin parasını geri vermediğini söyledi. Olay yerine gelen polislere "Bu acil bir durum. McNuggets bulunmadığını bilseydim paramı vermezdim. Şimdi bana McDouble vermek istiyor, ben istemiyorum!" diyen kadın hattı boş yere meşgul ettiği için tutuklandı.

3/ 10
En saçma 10 acil durum araması

Çin'de bir kadın acil durum hattını arayarak erkek arkadaşının üşümüş ayaklarını ısıtmayı reddettiğini söyledi. Polis memuru Xiao Deng art arda iki şikayet aldığını belirtti; biri erkek arkadaşının ayağını ısıtmadığından, diğeri ise kız arkadaşının çok fazla şey istediğinden bahsediyordu. Deng, çiftin dairesine gidip erkek arkadaşa bir kızın ayağını ısıtmanın bir adamın görevi olduğunu, kadına ise ayaklarını ısındıktan sonra hemen çekmesi gerektiğini söyledi. Genç çift sorunlarını çözdüğü için polise teşekkür etti.

4/ 10