Gelecekte bu otellerde kalacağız

2010 Yılından itibaren otelcilikte ‘uzay çağı’ başlıyor.

Gelecekte bu otellerde kalacağız

2010 Yılından itibaren otelcilikte ‘uzay çağı’ başlıyor

Önümüzdeki yıldan itibaren dünyanın dört bir yanında ’uzay çağı’nı yansıtacak oteller birer birer açılmaya başlayacak. Geleceğin otellerinde dokunmatik kumandayla manzaranızı değiştirmeniz de mümkün, balıklarla yan yana uykuya dalmanız da...

Denizaltında, atmosferin dışında ya da yeryüzünde... 2010 yılında otelcilikte yeni trend ‘uzay çağı’ olacak. Odanız kötü bir yere mi bakıyor? Endişelenmeyin. Dokunmatik kumanda edilebilen pencereye dokunup manzaranızı değiştirebilirsiniz. Ya da yatağınızdaki algılayıcılar sayesinde yastık ve battaniyelerin sertlik seviyelerini otomatik olarak ayarlayarak uyku kalitenizi artırabilirsiniz. ABD’li ünlü mimar Tom Williams’ın otel tanımı “Gerçek hayattan kaçış” yeni bir akım olarak patlamayı bekliyor. İngiliz Sunday Times gazetesi de gelecekte yapılacak otelleri derledi.

1/ 10
Gelecekte bu otellerde kalacağız

4.4 milyon $’a uzayda kalın

Dünya yörüngesinde konumlandırılacak The Galactic Suite’in 2012’de açılması bekleniyor. Yörüngede hareket halinde olan otelde 4 gece konaklanabilecek. 4 ‘dünya günü’ boyunca 45 gün doğumuna tanıklık edilecek. Giriş yapmadan önce 18 hafta uzay eğitimi almak zorunlu. Kişi başı paketler 4.4 milyon dolar.

2/ 10
Gelecekte bu otellerde kalacağız

12 metre suyun altında

2011’de açılacak Poseidon sualtı otelinin kesin yeri net olarak bilinmiyor. Fiji’de konukların 12 metre suyun altında konaklayacağı belirtilirken, 24 odalık otelde bir düğme aracılığıyla balıklara yem verilip izlenebilecek. Bir haftalık konaklamanın bedeli 15 bin 200 dolar olarak tahmin ediliyor.

3/ 10
Gelecekte bu otellerde kalacağız

Gölden yükseliyor

Şangay’ın doğusunda inşası devam eden Songjiang Hotel, İngiliz mimarlar tarafından tasarlandı. Bir gölde bulunan ve yamaca doğru uzanan dev otel kompleksinin çatısı çimenlerle kaplı. Sıcak ve soğuk suyu jeotermal kaynaklardan elde edecek çevreci otel 2013 yılında hizmete açılacak.

4/ 10