Gezerken para kazanmanın 10 yolu

Gezerken para kazanmanın 10 yolu

Gezerken para kazanmanın 10 yolu

Keşke uluslararası ulaşım yollarını kullanmak ücretsiz olsa da biz de gönlümüzce gezebilsek.  Ancak gerçek şu ki maalesef bu mümkün değil.  Bütçenize bağlı kalmaya çalışsanız da uzun süreli seyahat etmek çok pahalı olabiliyor. Bu sebeple seyahat etmenin ve uzun süre yolculuğunuza devam etmenin en güzel yollarında biri, yolculuğunuz sırasında çalışmak. Yurtdışında çalışmak size hem para ve tecrübe kazandıracak, hem de istediğiniz tatili sunacak. İşte gezerken para kazanmanın 10 yolu!

1/ 12
Gezerken para kazanmanın 10 yolu

1) Tur rehberi 

Hem gezmek hem para kazanmak istiyorsanız tur rehberliği tam size göre. Dünyadaki tur şirketlerini araştırıp, gitmek istediğiniz yerdeki şirketlerden birini seçebilirsiniz. Tur rehberliği yapmak istediğiniz bölgeye daha önce gitmiş olmanız önemli ancak bazı şirketler bunu bir zorunluluk olarak görmüyor.

2/ 12
Gezerken para kazanmanın 10 yolu

2) İngilizce öğretmek

İngilizce öğretmek yurtdışında çalışan pek çok insanın tercih ettiği bir iş. İyi bir maaş karşılığında bu işi yapabilirsiniz; özellikle Güney Kore ve Suudi Arabistan bu iş için yüksek maaşlar ödüyor. Yurtdışında İngilizce öğretmek için lisans seviyesinde İngilizce bilmeniz yeterli.

3/ 12
Gezerken para kazanmanın 10 yolu

3) Blog yazarlığı

Eğer kazançlı bir blogunuz varsa, interneti olan her yerde çalışabilirsiniz. Pek çok blog kazanç elde edemezken bazıları edebiliyor. İşinizle olan bağınızı koparmazsanız okuyucunuzu, sponsorlarınızı ve reklamlarınızı kaybetmeden planınızı yapıp doyasıya gezebilirsiniz.

4/ 12