Google'da Türkiye ne aradı?

Google'da Türkiye ne aradı?

Google'da Türkiye ne aradı?

Mars'ta suyun bulunması, Stephen Hawking'in uzaylılarla ilgili şaşırtan sözleri ve saatlerin dünyaya kıyasla seçim için Türkiye'de iki hafta sonra geriye alınacak olması... İşte Google'da Türkiye'nin en çok aradığı isimler ve kelimeler...

1/ 18
Google'da Türkiye ne aradı?

Arama: Mars, marsta su bulundu

Kızıl Gezegen'de sıcak aylarda görülen ancak yılın geri kalan bölümünde kaybolan siyah çizgilerin, periyodik olarak akan tuzlu suların sonucunda oluştuğu ortaya çıktı.


 

Washington'da düzenlenen basın toplantısında konuşan NASA'nın Gezegen Bilimi Direktörü Jim Green, "Mars, geçmişte düşündüğümüzün aksine, kuru ve çorak bir gezegen değil... Mars'ta belli şartlarda, sıvı halde su bulundu" dedi.

Arama: Ankara’da otobüs kazası

Ankara’nın göbeğinde 12 can alan korkunç otobüs kazası Türkiye'nin gündemini de bir anda değiştirdi.

2/ 18
Google'da Türkiye ne aradı?

Arama: Ahmet Hakan

Uğradığı saldırı sonucu hastaneye kaldırılan Hürriyet yazarı Ahmet Hakan da Google'ın en çok aranan isimlerinden biriydi.

Arama: GSS borç sorgulama

GSS borcunun yapılandırması adına gelir testi yaptırmak için 30 Eylül son gündü. O gün mahkeme kararıyla belirlendiği için bu tarih ertelenmeyecek.

Arama: 6 Ekim 2015 okullar tatil mi

İstanbul'un kurtuluşu dolayısıyla okulların tatil olacağına dair çıkan iddialar bu yöndeki aramaları da bir anda artırdı.

3/ 18
Google'da Türkiye ne aradı?

Arama: Nazlı Kayaaslan

İşte Benim Stilim ile tanınan Nazlı Kayaaslan yarışmadan ayrıldığını açıkladı. Uzun süre haber alınamayan Nazlı Kayaaslan, İşte Benim Stilim'e vedasını sosyal medyadan duyurdu.

4/ 18