Googleın başına gelenler

Her şey, @TeRealSheldonC adlı bir Twitter kullanıcısının ölmüş gibi görünen bir eşeğin resmini tweetleyerek başladı.

Googleın başına gelenler

Her şey, @TeRealSheldonC adlı bir Twitter kullanıcısının ölmüş gibi görünen bir eşeğin resmini tweetleyerek, “Sanırım google street view Botswana’da bir eşeği ezdi” yorumunu yazmasıyla başladı.
Google’ın dünyanın dört bir yanında sokak sokak görüntüleyen hizmeti Google Street View, önce eşeği yol kenarında ayakta dururken gösteriyor.

1/ 26
Googleın başına gelenler

Ancak, Street View kullanıcıları toprak yolda daha ileri gidip hayvanın daha önce göründüğü noktaya döndüklerinde eşeğin yan yatmış olduğunu görüyorlar.
İnternette yorum yapanlar eşeğin Street View hizmetinde kullanılan görüntüleri çekmekle görevli Google aracının çarptığını iddia ettiler.

2/ 26
Googleın başına gelenler

Arama motoru devi ise suçlamalara yanlış bir şey yapmadığını açıklayarak yanıt verdi. Bir Google sözcüsü, “Bizim Street View ekiplerimiz insan ve eşeklerin güvenliğini ciddiye alır” dedi.
Ancak Google’ın bu açıklamasından tatmin olmayan Twitter kullanıcıları, arama motorunu suçlamaya devam ettiler.

3/ 26
Googleın başına gelenler

Google Maps için durmadan çalışan ekibin başına gelenler, pişmiş tavuğun başına gelmedi. Street View ekibinin başına gelen olaylarına ardı arkası kesilmiyor. Sokak sokak gezerek görüntü alan araç, bazen komik, bazen şok edici olaylar görüntülüyor, bazen de tam içinde kalıyor.

4/ 26