Haydarpaşada ışıklı gösteri!

''Haydarpaşa Garı'nda İstanbul'' projesi kapsamında, Haydarpaşa Garı'nın dış cephesinde video mapping gösterisi yapıldı.

Haydarpaşada ışıklı gösteri!

İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansı Sahne ve Gösteri Sanatları Yönetmenliğinin merkez projelerinden ''Haydarpaşa Garı'nda İstanbul'' projesi kapsamında, Haydarpaşa Garı'nın dış cephesinde video mapping gösterisi yapıldı.

1/ 7
Haydarpaşada ışıklı gösteri!

Kadıköy'deki Eminönü İskelesinin üstünde bulunan Şirket-i Hayriye Sanat Galerisindeki etkinlikte konuşan İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansı Genel Sekreteri Yılmaz Kurt, İstanbul'un siluetinin oluşmasında çok önemli bir rol oynayan, Türk edebiyatı başta olmak üzere edebiyattan beslenen diğer sanat dalları için de büyük bir ilham kaynağı olmuş Haydarpaşa Garı'nın ve İstanbul'un sahip olduğu kültürel mirasın, sadece onları kaybetme riski yaşandığında değil, her zaman gündemde tutulması gerektiğini söyledi.

2/ 7
Haydarpaşada ışıklı gösteri!

Haziran ayında bahar etkinliklerini gerçekleştirdiklerini anlatan Kurt, Avrupa Kültür Başkenti süreci sona ererken kente dair sembolik bir yapıya böyle bir gösteriyle dikkat çekildiğini belirtti.

3/ 7
Haydarpaşada ışıklı gösteri!

Proje kapsamında sanat galerisinde ''İstanbul İstanbul'' adlı tiyatro oyunu sahnelendi.

4/ 7