Herkes bu telefonları konuşuyor!

Herkes bu telefonları konuşuyor!

Akıllı cep telefonu pazarında Apple ve Samsung arasındaki rekabetinin arasından sıyrılmaya çalışan dünya devlerinin en son modelleri, şimdiden ABD ve Avrupalı tüketicilerin elinden düşmeyecek gibi görünüyor. (Yerli tüketici bu modellerin bazılarıyla en iyi ihtimalle sene sonu tanışabilir, bazıları ise yine hiç gelemeyecek gibi!)

1 – HTC Titan II: Türkiye'ye henüz ilki gelmedi ama HTC, Titan modelinin ikincisini çıkarmaya hazırlanıyor. Microsoft'un mobil işletim sistemi Windows Phone Mango desteğini arkasına alan Titan II'de 1.5 GHz hızında işlemci bulunuyor. Cihaz 512 MB RAM'e ve 16 GB dahili hafızaya (microSD desteği de var) sahip. LTE (4G) desteği de bulunan ürün, 4.7 inç boyutunda ve 480x800 piksel çözünürlüğünde ekran barındırıyor. Titan II ile ilk tanışacaklar, önümüzdeki aylarda Amerikalılar olacak.

1/ 16
Herkes bu telefonları konuşuyor!

2 - Motorola Razr: 2011'in son haftalarında ABD ve Avrupa'da satışa çıkan Motorola'nın yenilenmiş Razr modeli, Android Gingerbread işletim sistemi olan ürünün, 4.3 inçlik (540 x 960 piksel çözünürlüğünde) Süper AMOLED ekranı bulunuyor.

2/ 16
Herkes bu telefonları konuşuyor!

8X dijital zoom'lu 8 megapiksellik kamera barındıran Razr, 1.2 Ghz hızında çift çekirdekli işlemciye, 16 GB'lik dahili hafızaya (microSD desteği var), 1 GB'lik RAM'e, HD video çekim özelliğine sahip. 10 saatlik konuşma süresi olan batarya kullanılan cihazın kalınlığı 0.7 cm ve ağırlığı ise 127 gram.

3/ 16
Herkes bu telefonları konuşuyor!

3 - Nokia Lumia 800: Nokia'nın geçtiğimiz günlerde ABD'de 900 modelini tanıttığı Lumia'nın 800'ü yurtdışında yaklaşık 2 aydır satışta.

4/ 16