Hong Kongta kafeste yaşıyorlar

Dünyanın en pahalı şehirlerinden birinde insanlıktan utandıran manzaralar şoke etti.

Hong Kongta kafeste yaşıyorlar

Dünyanın en pahalı şehirlerinden birinde insanlıktan utandıran manzaralar şoke etti. Binlerce insan Hong Kong'ta kafeslerde yaşıyor.

1/ 11
Hong Kongta kafeste yaşıyorlar

Lüks evlerin yükseldiği, Paris'ten daha fazla lüks mağazaların olduğu Hong Kong'ta insanlık dramı yaşanıyor. Avustralyalı fotoğrafçı Brian Cassey Hong Kong'un öteki yüzüne gitti ve yaşanan dramı fotoğrafladı. Cassey'nin kareleri şehirdeki şok eden eşitsizliği gözler önüne serdi. Hong Kong'da gökdelenler yükselmeye devam ederken hala binlerce insan adeta kafeslerde yaşıyor. Boyu 1 metreyi eni ise 2 metreyi anca aşan kafeslerde uyuyan insanlar bu kafesler için bir de "ev" sahiplerine ayda 200 dolar ödemek durumunda kalıyor. Kat kat inşa edilen kafeslerde yaşam koşulları biraz daha iyi olduğu için alçaktaki kafeslerde daha fazla bile kira alınabiliyor.

2/ 11
Hong Kongta kafeste yaşıyorlar

Kiracılar tuvaletleri ortak kullanmak zorunda bırakılıyor. Bu kafesleri barındıran birçok dairede mutfak dahi yok. İşin kötüsü bu tip yapılar gün geçtikçe Hong Kong'ta artıyor. Buralarda kalan insanlar ise gerçeği acı bir şekilde dile getiriyor. "Burada yaşamazsak tek alternatifimiz var o da sokakta kalmak"

3/ 11
Hong Kongta kafeste yaşıyorlar

4/ 11