İğne deliğindeki kilise

İğne deliğine Obama ailesinin fotoğrafını yapan İngiliz sanatçı, bu defa kilise yaptı.

İğne deliğindeki kilise

İğne deliğine kilise yapma fikrinin sevgilisiyle girdiği bir iddiayla başladığını belirten William Willard, 'Sevgilim bunu asla başaramayacağımı söyledi. İddiaya girdik ve ben kazandım" dedi. Hürriyet'in haberine göre; İngiltere’de bir mikro heykeltıraş dünyaya iğne deliğinden de bakılabileceğini gösterdi. William Willard adlı sanatçı, sadece bir kum taneciği kullanarak iğne deliğine kilise yaptı.

1/ 5
İğne deliğindeki kilise


İngiliz Daily Mail gazetesine göre, daha önce iğne deliğine ABD Başkanı Barack Obama ile ailesini oturtan 52 yaşındaki İngiliz sanatçı, bu kez de İngiltere’nin Gloucester kenti yakınlarında bulunan St. Bartholomew's kiliseninin kopyasını iğne deliğine inşa etti.

2/ 5
İğne deliğindeki kilise

Çıplak gözle görülmesi mümkün olmayan kilise tek bir kum taneciğinden yapıldı.

İğne deliğindeki kiliseyi altı haftada tamamlayan sanatçı, “inşaat”ta mikro ölçekte cam kesicilerle kendi göz kirpiğinden aldığı ince bir kılı kullandı. Kilisenin üstündeki boyamaları kirpik kılıyla yapan sanatçı, tüm yapının sadece bir nokta büyüklüğünde olduğunu söyledi.

3/ 5
İğne deliğindeki kilise

William Willard oldukça büyük bir emek ve sabır isteyen çalışmalarının kendisini olgunlaştırdığını belirtti.

Mikro heykel çalışmalarına mutsuz olduğu ilkokul çağlarında başladığını ifade eden sanatçı, “Okulda mutsuz olunca fantezi dünyasına çekildim. İşe de bahçedeki küçük karıncalar için evler yaparak başladım” dedi.

4/ 5