İntihar şov cinayetle bitiyordu !

Çin'de daha önce hiç görülmemiş ilginç bir ihtihar eylemi yaşandı..

İntihar şov cinayetle bitiyordu !

ÇİN’de saatler süren intihar eylemine kızan 66 yaşındaki Lian Jiansheng, intihar etmek isteyen ve trafiği 5 saat kilitleyen 44 yaşındaki Chen Fuchao’i iterek köprüden attıktan sonra ‘asker selamı’ verdi.

1/ 5
İntihar şov cinayetle bitiyordu !

Olay, Çin’in Guangzhou kentinde meydana geldi. İngiliz Daily Mail gazetesinde yer alan habere göre, kredi borçları nedeniyle bunalıma giren 44 yaşındaki işadamı Chen Fuchao, ödeyemediği kredi borçları yüzünden bunalıma girince intihar etmek istedi.

2/ 5
İntihar şov cinayetle bitiyordu !

Trafiğin en yoğun olduğu saatlerde Haizhu Köprüsü’nün korkuluklarına tırmanan Fuchao, saatlerce ikna edilemedi. Fuchao’nun saatler süren intihar girişimi, köprü üzerindeki yaya ve araç sürücülerini çileden çıkardı. Bu sırada köprüden yay olarak geçmekte olan 66 yaşındaki Lian Jiansheng, Fuchano’nun intihar etmeyi değil dikkatleri üzerine çekmek istediğini düşünerek, saatler süren intihar eylemini sona erdirmeye karar verdi.

3/ 5
İntihar şov cinayetle bitiyordu !

Köprünün korkuluklarına tırmanarak intihar etmek isteyen Fuchao’nun yanına yaklaşan Jiansheng, kısa süren sohbet ardından Chen Fucpao’nun elini sıktıktan sonra onu iterek köprüden attı. Fuchoa köprüden düşerken oldukça sevinçli olduğu gözlenen Lian Jiansheng, zafer kazanmış kahraman edasıyla ‘asker selamı’ verdi.
Polis, yaklaşık 10 metre yükseklikten denize düşen Fuchoa’nın sağlık durumunun iyi olduğunu ve hastanede tedavi altında tutulduğunu, gözaltına alınan Jiansheng’ın sorgulandığını açıkladı.

4/ 5